DİA, Bir Kobi Hikayesi'ni Gururla Sunar! Keyifli Seyirler... İZLEYİN!

Blog

Şirketiniz adına vergi ödemesi yapmak ve vergi kontrolünden geçmek oldukça riskli olabiliyor. Eğer vergi beyanı yaparken veya kontrol sırasında eksik bir belge gösterirseniz, cezalarla karşı karşıya kalabilir, ekmek kapınızdan olabilirsiniz. Peki, bu rutin kontrollerden muaf tutulabileceğinizden haberiniz var mıydı? Bu yazımızda sizlere vergi matrahı nedir, matrah artırımı neden yapılır? gibi soruların yanıtlarını vereceğiz. Vergi Matrahı … Okumaya devam et Vergi Matrahı Artışı Nedir? Nasıl Yapılır?
GİB (Gelir İdaresi Başkanlığı), işletmelerin birçok sürecini elektronik ortama taşımaya devam ediyor. Son olarak, kağıt olarak düzenlenen adisyonların da artık elektronik ortamda e-belge olarak hazırlanıp muhafaza edilmeye başlanacağını duyurdu. E-Adisyon Nedir? Adisyon; hepimizin uğradığı restoran, cafe vs. hizmet veren mekanlarda karşılaştığımız, sipariş verdiğimizde oluşturulan ve tükettiğimiz ürünleri gösteren kağıt belgeye denir.  Vergi Usul Kanunu Genel … Okumaya devam et E-Adisyon Zorunluluğu Nedir? Kimlere Zorunludur?
2012 yılından itibaren hayatımızda var olmaya başlayan meslek kodları nedir? Özellikle işverenler için büyük önem arz eden meslek kodları, her işçi için özel olarak oluşturulur. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), çalışan her birey için meslek kodu belirlemektedir. Şirketler veya işverenler ise bu kodları devlete bildirmekle yükümlüdürler. Peki bu meslek kodları ne işe yarıyor?  Meslek Kodu Nedir? … Okumaya devam et Meslek Kodu Nedir? Ne İşe Yarar?
‘E-Fatura’ nedir? Temel ve ticari e-fatura arasında nasıl bir fark bulunuyor? Gelin birlikte inceleyelim. E-Fatura Nedir? Kâğıda basımı olmayan ve tamamen elektronik ortamda hazırlanan faturalara e-fatura denir. Burada kesilen e-faturalar karşı alıcıya e-fatura kullanıcısı olup olmadığı teyit edilerek sunucular aracılığı ile gönderilir. E-Faturanın sağladığı avantaj, kâğıda basma ve kargolama süreçlerini ortadan kaldırarak zaman ve ekstra … Okumaya devam et Temel E-Fatura ile Ticari E-Fatura Arasındaki Fark Nedir?
Farklı bir sektöre adım atıyor ve yeni girişimlere yelken mi açıyorsunuz? Ya da ürünleriniz, imajınız, müşteri hizmetleriniz vb alanlarda neyi daha iyi yapabileceğinizi mi merak ediyorsunuz? Ürün ve hizmetiniz ne olursa olsun, bulunduğunuz pazarı iyi tanımalı ve hedef kitlenizin gerçekte ne istediğini iyi analiz etmelisiniz. Bunu yapmanın en iyi yolu da yine hedef kitlenize sormaktan … Okumaya devam et Pazar Araştırması Nedir?
BİLGİ AL