DİA, Bir Kobi Hikayesi'ni Gururla Sunar! Keyifli Seyirler... İZLEYİN!

Blog

Corona, günlük hayatımızda olduğu gibi iş hayatımızda da birçok değişikliği getirdi.  Dünyanın dört bir yanındaki işverenler, çalışanlarını ofise geri getirmeyi denerken, üst düzey yöneticiler iş yerlerinin hem üretken hem de güvenli olmasını sağlamak için harekete geçiyor. Son on yılda ofisler bazı şekillerde değişmiş olsa da, COVID-19 sonrası bir dünya için tamamen yeniden düşünülmesi ve dönüştürülmesi … Okumaya devam et Corona Sonrası Ofislerdeki Değişiklikler
Firmalar için en önemli departmanlardan biri olan muhasebe departmanları firmaların bel kemiğini oluşturmaktadır. Eskiden firmalar tüm belgelerini kağıt olarak arşivlerlerdi. Günümüzde her büyüklükteki firma, tüm muhasebesel gelir gider takiplerini kayıt altına almak, satışlarını ve maliyetlerini izleyebilmek, envanterlerini yönetmek için muhasebe programına ihtiyaç duymaktadır. Tüm bu süreçler muhasebe programları sayesinde daha kolay takip edilebilir hale gelmiştir.  … Okumaya devam et Muhasebe Programı Nasıl Seçilmeli?
blank
Bu yazımızda çekin tanımından ve nasıl kullanıldığından, elektronik çekten, bloke çekten, çek defterinden ve çek kullanımıyla alakalı diğer önemli ayrıntılardan bahsedeceğiz ve dikkat edilmesi  gereken noktalara değinmiş olacağız. Kredi kartının yaygınlaşmasıyla birlikte her ne kadar çekin itibarı azalmış olsa da yine de  şekil şartı gerektirmesi, alma usullerinin kolay olmaması ve karşılıksız çıkması halinde hukuki tedbirlere … Okumaya devam et Çek Nedir ve Nasıl Kullanılır?
blank
Girişimci; yapılan girişim sonrasında ürün veya hizmet üreterek pazarlamasından finansına tüm süreçlerini ve risklerini göğüsleyen kişilere denir. Bir girişimde bulunmak yüksek bir sorumluluk ve disiplin gerektirir. Bir girişimcinin en büyük motivasyon kaynağı hayalini gerçeğe dönüştürme isteğidir. Yeni bir girişime başlamadan önce aşağıdaki özelliklerden kaçının sizde olduğunu ve hangilerini geliştirmeniz gerektiğini değerlendirmeniz önemlidir.  Başarılı girişimcilerin sahip … Okumaya devam et Başarılı Bir Girişimcinin Özellikleri
blank
Günümüzde teknoloji, firmalara, operasyon süreçlerini yönetme, yeni iş modelleri keşfetme, yeni pazarlara açılma veya yeni müşterilere ulaşmayı kolaylaştırıyor. Teknoloji, bir firmanın pazardaki gelişimini ve müşterileri ile arasındaki etkileşimi devam ettirebilmek için önemli bir rol oynarken, sorunları çözmek için yeni düşünme yolları geliştirerek, müşteri deneyimini değiştiriyor. Dijitalleşen dünyanın sağladığı hız, belgelerimizi saklama, arşivleme gibi yöntemleri değiştirirken … Okumaya devam et Dijital Dönüşüm Ne Demek?
BİLGİ AL