HK Karataş Elektrik
Müşteri:

HK Karataş Elektrik

Müşteri

HK Karataş elektrik 20 yıla yakın sektör deneyimi ve yüzlerce memnun müşteri ile Hüseyin Karataş tarafından kurulmuştur. Bugün elektrik tesisat malzemeleri ve aydınlatma ürünlerinde Türkiye’nin öncü şirketleri arasında yer almaktadır.

İhtiyaç

HK Karataş Elektrik, şirket olarak dijital dönüşüme ayak uydurma ve verilerini bulut teknolojisi güvencesiyle saklama ihtiyacı duyuyordu. Aynı zamanda tedarikçi firmadan fiyat alma sürecinin manuel olarak yürütülmesi de HK Karataş Elektrik’e zaman kaybı yaşatıyordu.

Çözüm

HK Karataş Elektrik, DİA’nın bulut teknolojisiyle hizmet vermesinin sağladığı mobil kullanım özgürlüğü ve veri güvenliği avantajıyla ERP programı kullanmaya başladı.

Değişim

DİA’ya geçtikten sonra tüm iş süreçlerini uçtan uca DİA üzerinden yürütmeye başlayan HK Karataş Elektrik, dijital dönüşüme ayak uyduran öncü şirketlerden birisi haline geldi.

HK Karataş Elektrik'in Hikayesi

Bir evin temel atma sürecinden, ev sahibine teslim sürecine kadarki tüm elektrik malzemelerinin tedariğini yapan HK Karataş Elektrik, Hüseyin Karataş tarafından 20 yıla yakın sektör deneyimiyle kuruldu.

İş bulma hedefiyle Çanakkale’ye gelen Hüseyin Karataş, burada bir firmada işe başlıyor ve şoförlük yapıyor. Daha sonra firmanın satış departmanına alınan Hüseyin Karataş, zaman içerisinde önemli başarılara imza atarak, çalıştığı şirkete önemli bir katkı sağlıyor. Daha sonra kendi işini kurma kararı alıyor ve HK Karataş Elektrik şirketini kuruyor. Kuruluşunda oldukça düşük bir sermaye ile yola çıkan şirket, zaman içerisinde büyüyor, gelişiyor ve bulut tabanlı bir ERP programı arayışına giriyor.

O süreçte DİA ile tanışan HK Karataş Elektrik, kısa süre içerisinde DİA’yı tüm iş süreçlerine dahil ediyor. HK Karataş Elektrik, daha önce müşteriye sahada sıcak satış esnasında stok bilgisi almak ve akabinde satışı gerçekleştirmek gibi süreçlerde oldukça yıpratıcı ve yavaş ilerleme kaydediyordu. DİA’dan sonra şirket, tüm bu süreçleri DİA Mobil üzerinden saniyeler içerisinde ve internetin olduğu her yerden çözebilir hale geldi.

DİA ile birlikte sektör içerisindeki rakiplerine karşı önemli bir rekabet gücü elde eden HK Karataş Elektrik, ürünlerin depoya girişinden, satışına ve teslimatına kadar tüm süreçleri hızla ve kolayca yönetebiliyor.

DİA kullanmaya başladıktan sonra finansal raporlar konusunda da ciddi bir rekabet gücü elde eden HK Karataş Elektrik yöneticileri, geçmiş yıla ait verileri birkaç saniye içerisinde alabiliyor ve geleceğe yönelik adımları atabiliyor.

HK Karataş Elektrik, tekliften siparişe, siparişten faturaya, faturadan teslimata kadar her alan DİA’yı kullanarak, müşterilerinin güvenini de kazanıyor. Zaman içerisinde e-ticarete girme kararı alan şirket, stoklarını hızlıca DİA’nın e-ticaret sistemi olan DİA e-power ile entegre hale getirdi ve B2B satışa başladı.

Bulut altyapısıyla hizmet veren ERP yazılımı DİA ile şirket, hırsızlık, yangın, doğal afet gibi beklenmedik problemlere karşı verilerini bulutta saklamanın da güvencesini yaşıyor.

yorum arkaplan
“Yurtdışı seyahatlerimde DİA Mobil üzerinden işletmemin tüm verilerini kontrol etmeye devam edebiliyorum. Verilerimizi saklamak için herhangi bir sunucu yatırımı yapmamıza gerek kalmadan, tamamını bulutta güvenle saklayabiliyoruz. Sahada satış yaparken stok bilgilerimize saniyeler içerisinde ulaşabiliyor ve anlık olarak teklifi, siparişi, faturayı hazırlayabiliyoruz. Daha anlatılacak çok şey var ama DİA anlatılmaz, yaşanır…”
Hüseyin KARATAŞ
Diğer Müşteri Hikayeleri