Çağdaş Kalıp Makine
Müşteri:

Çağdaş Kalıp Makine

Müşteri

2003 yılında kurulan Çağdaş Kalıp Makine, sac form, kesme, bükme, sıvama kalıpları, progresif sac kalıpları ve plastik enjeksiyon kalıpları üretimi yapıyor. Her zaman müşteri odaklı yaklaşım sergileyen firma, kalıpçılık sektöründe öncü bir rol üstleniyor.

İhtiyaç

Zamanla hem müşteri sayısının hem de ürün çeşitliliğinin artması sebebiyle, ERP programı kullanmak ihtiyaç haline geldi. Aynı zamanda firma, dijital dönüşüme ayak uydurmak ve verilerini bulut teknolojisi güvencesiyle saklamak istiyordu.

Çözüm

Çağdaş Kalıp Makine, iş süreçlerinde artan karmaşıklığı gidermek ve veri güvenliğini sağlayabilmek amacıyla uçtan uca DİA ERP çözümünü tercih etti. Aynı zamanda ERP’ye geçiş ve kullanım sürecinde gerekli desteği alabilmek için yerli bir program arayışına girmişlerdi ve %100 yerli ERP DİA’nın güçlü satış destek organizasyonu oldukça etkili oldu.

Değişim

DİA’nın sunmuş olduğu çözümlerin birçoğunu kullanan firma, özellikle üretim ve satın alma süreçlerinde tasarruf, hız ve verimlilik kazandı.

Çağdaş Kalıp Makine'nin Hikayesi

2003 yılında Çağdaş Makina Kalıp ismiyle kurulan firma, zamanla büyümesini sürdürmüş ve günümüzde Çağdaş Kalıp Makine ismiyle yoluna devam etmiş. Kurulduğu günden bu yana sektöründeki çeşitliliği artıran şirket, müşteri odaklı yapısıyla da sektörün öncülerinden birisi haline gelmiş.

Yıllar içerisinde artan müşteri portföyü ve ürün çeşitliliği sebebiyle iş süreçleri daha da karmaşık hale gelen şirket, bir ERP programı arayışına giriyor. Bu süreçte tercih edilecek programın yerli ve bulut altyapısına sahip olmasına dikkat eden firma, Türkiye’nin en gelişmiş bulut ERP programı DİA’yı tercih ediyor.

Satın alma, hammadde depolama, teklif, sipariş, üretim, ürün stoklama, sevkiyatın planlanması, e-irsaliyelerin kesilmesi, e-fatura ve tüm bu süreçlerin muhasebeleştirilmesi gibi uçtan uca tüm süreçlerinde DİA kullanan Çağdaş Kalıp Makine, DİA’nın satış sonrası destek süreçlerinden de oldukça memnun.

yorum arkaplan
“DİA bize kaydettiğimiz hiçbir veriyi kaybetmeme garantisi verdi. Verilerimizin bulut teknolojisi farkıyla en güvenli şekilde saklandığını anlattı. Tüm iş süreçlerimizi tek ekrandan yönetebileceğimizi de görünce, tercihimiz DİA’dan yana oldu.”
Ufuku Baş
Diğer Müşteri Hikayeleri