Özce Gıda
Müşteri:

Özce Gıda

Müşteri

Çanakkale’de toptan gıda sektöründe faaliyet gösteren Özce Gıda, HoReCa, geleneksel ve e-ticaret olmak üzere 3 farklı kanal üzerinden ürün satışı gerçekleştiriyor.

İhtiyaç

Zamanla müşteri ve ürün çeşitliliği artışıyla saha satış ekiplerinin iş süreçlerini kolaylaştırma ihtiyacı duyan Özce Gıda’nın bir mobil saha satış çözümüne ihtiyacı vardı. Aynı zamanda diğer tüm iş süreçlerini ve verilerini de buluta taşımak istiyordu.

Çözüm

DİA, Özce Gıda’nın ihtiyacı olan mobil saha satış, ön muhasebe ve genel muhasebe başta olmak üzere tüm iş süreçlerine ERP programı üzerinden çözüm sundu.

Değişim

Özce Gıda, DİA ERP’ye geçiş yaptıktan sonra saha satış süreçlerinde artan hız ve verimlilik elde etti. Sahadan alınan sipariş merkezden hızlıca onaylanabilir ve onay sonrası sevkiyat süreci başlatılabilir hale geldi.

Özce Gıda'nın Hikayesi

Çanakkale’de toptan gıda sektöründe faaliyet gösteren Özce Gıda, HoReCa satış, geleneksel satış ve e-ticaret olmak üzere 3 farklı kanal üzerinden kendi üretimi olan gıda ürünlerinin satışını gerçekleştiriyor.

Zamanla Çanakkale çevresindeki müşteri portföyünde artış sebebiyle dijital dönüşüm ihtiyacı duyan Özce Gıda, hem verilerini bulut teknolojisinde saklamak hem de sahadaki satış ekiplerinin iş süreçlerini kolaylaştırmak istiyordu. Bu sebeple tercihini DİA’dan yana kullandı.

2019 yılından bu yana DİA kullanan Özce Gıda, zaman içerisinde tüm iş süreçlerini DİA’nın uçtan uca çözüm sunan yapısına entegre etmiş. Böylece tek ekrandan tüm şirketin yönetimi mümkün olmuş. Şirketin hem saha satış ekipleri hem de muhasebe ekipleri DİA için “DİA’nin işin içinde olmadığı tek bir süreç bile yok. Elimiz, kolumuz gibi diyebiliriz.” ifadesini kullanıyor.

Saha satış ekipleri bir müşteriye gittiğinde, daha önce o müşteri neler satın almış, ne kadar almış ve ne kadar iskontodan faydalanmış görebiliyor. Daha sonra yeni sipariş giriliyor, onaylanıyor, sevkiyat süreci hızla başlatılıyor.

Diğer taraftan, cariler, alacaklar, borçlar, faturalar, genel muhasebe, personel ve daha birçok süreç DİA’dan yönetiliyor. Özce Gıda Muhasebe Şefi Zuhal Yumuşak, “Hem işten hem evden rahatlıkla işlerimi yürütebiliyorum. Raporları, beyannameleri, gönderimleri hızlı bir şekilde yapabiliyorum. DİA üzerinden aylık 4 bin adet faturaya kadar gönderim yaptığımız oluyor.” şeklinde anlatıyor.

Verilerin bulutta yedekleniyor olması, devamlı mevzuata uygun olarak güncel olması ve çalışanların iş süreçlerini pratik hale getirmesi Özce Gıda’nın keyifle DİA kullanmasını sağlıyor ve herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorlar.

yorum arkaplan
“Verilerin bulutta yedekleniyor olması ve programın sürekli güncel olması bizim çok değerli. Çalışan arkadaşların işlerini kolaylaştırması ve zamanlarını daha iyi yönetebilmelerini sağlamasından çok memnunuz.”
Özgür Özdil
Diğer Müşteri Hikayeleri