Erkan Raf
Müşteri:

Erkan Raf

Müşteri

1977 yılından bu yana raf sektörünün öncü üreticilerinden olan Erkan Raf, iki farklı üretim tesisinde, toplam 18 bin 500 metrekare kapalı alanda yerli raf üretimi yapmaktadır.

İhtiyaç

Erkan Raf, verilerini geleneksel yöntemlerle saklıyor, iş süreçlerini yönetirken yavaşlık yaşıyordu. Bu yüzden tüm üretim, satış ve muhasebe süreçlerini yönetebileceği tek bir ERP programı arayışına girmişti.

Çözüm

Erkan Raf, DİA ile tanıştıktan sonra tüm iş süreçlerini tek ekran üzerinden yönetmeye başladı ve büyük oranda hız artışı yaşadı.

Değişim

Erkan Raf, DİA kullanmaya başladıktan sonra ofis ortamına bağlı kalmadan büyük bir hız ve verimlilikle istediği her veriye ulaşabilir hale geldi. Aynı zamanda şirketin tüm verileri DİA ile bulut ortamında saklandığı için, önceden yaşanan veri kayıpları problemleri tümüyle ortadan kalkmış oldu.

Erkan Raf'ın Hikayesi

Erkan Raf Türkiye’nin öncü raf üreticileri arasında yer almaktadır. 1977 yılında kurulan şirket bugün toplam 18 bin 500 metrekare kapalı alanda, depo raf sistemleri, market raf sistemleri, hırdavat raf sistemleri, tel raf, arşiv raflar ve ahşap raf üretimi yapmaktadır. Keşif, projelendirme, üretim ve montaj gibi tüm süreçleri anahtar teslim şekilde yapan şirket, DİA kullanmanın özgürlüğünü yaşıyor.

DİA’dan önce pek çok veriyi kağıt ortamında tutan şirket, hem verilere ulaşmada büyük zorluklarla karşılaşıyor hem de veri kayıpları yaşıyordu. Bu bağlamda bulut teknolojisi altyapısıyla hizmet veren bir ERP programı arayışına giren Erkan Raf, Türkiye’nin en gelişmiş bulut ERP programı olan DİA’yı tercih etti.

DİA kullanmaya başladıktan sonra verilere ulaşabilme noktasında inanılmaz hız kazandıklarını belirten Erkan Raf yöneticileri, bir sipariş sürecinin üretimden montaja kadarlık yolculuğunu detaylı olarak DİA’dan izleyebildiklerini aktarıyorlar.

Erkan Raf, DİA’da en çok satış modülünü kullanıyor. Böylece fiyatları tanımlayarak, teklifleri otomatik olarak oluşturabiliyorlar. DİA’dan önce teklif hazırlarken katalogdan fiyatlara tek tek bakıp, manuel bir şekilde hazırlamak gerekiyordu. Aynı zamanda üretim ve stok, depo yönetimi modüllerini de yoğun olarak kullanan Erkan Raf, DİA Mobil sayesinde tüm bu süreçleri internetin olduğu her yerden mobil cihazlarla özgürce yönetebiliyor.

yorum arkaplan
“DİA kullanmaya başlamadan önce verilerin takibini ve yedeklenmesini sağlamakta zorlanıyorduk. DİA ile birlikte hem verilerimizi kolayca gözlemleyebiliyoruz hem de bulut sistemine yedeklendiği için, herhangi bir veri kaybı yaşamıyoruz. Bu yüzden DİA'yı herkese tavsiye ediyorum."
Olcay SEYYAR
"DİA'dan önce verileri girmek ve takip etmek çok zordu. DİA'ya geçtikten sonra, carilerin önceki yıl verilerini bile saniyeler içerisinde önüme getirebiliyorum. İnternetin olduğu her yerden rahatlıkla DİA'ya girip verilerimize bakabiliyorum. Satış raporlarımızı kolayca inceleyebiliyorum."
Esra ATALAR
Diğer Müşteri Hikayeleri