UNIGEN
Müşteri:

UNIGEN

Müşteri

Zemin kaplama sektörünün öncü firmalarından birisi olan UNIGEN, 2004 yılında kuruldu. Firma yıllar içerisinde PVC zemin kaplama, karo halı, örgü vinil ve yükseltilmiş zemin sistemleri hizmeti de sunmaya başladı.

İhtiyaç

UNIGEN 2011 yılında, o zamanlar ürün yelpazesinde bulunan duvar kağıtlarının stoklarını bayilere açma ihtiyacı duydu. Böylece bünyesinde B2B e-ticaret bulunan bir ERP programı arayışı başladı.

Çözüm

UNIGEN, DİA kullanmaya başladıktan sonra B2B sistemine hızlı bir şekilde entegre oldu. UNIGEN, zaman içerisinde hem artan ihtiyaçlardan hem de DİA’ya olan memnuniyetten dolayı, diğer DİA çözümlerini de kullanmaya başladı.

Değişim

UNIGEN, yıllar içerisinde ürün yelpazesine çeşitli yeni ürünler ekleme devam etti. DİA’nın sağladığı en büyük avantaj, UNIGEN’in değişen ihtiyaçları doğrultusunda farklı çözümler sunabilmesi oldu.

UNIGEN'in Hikayesi

Zemin kaplama sektörünün öncü firmalarından birisi olan UNIGEN, 2004 yılında kuruldu. Firma yıllar içerisinde PVC zemin kaplama, karo halı, örgü vinil ve yükseltilmiş zemin sistemleri hizmeti de sunmaya başladı.

UNIGEN daha önce bir ERP programı kullanmıyordu. İş süreçlerini Excel gibi uygulamalar üzerinden yürütüyordu. 2011 yılında, duvar kağıtları ürünlerinin bayilere anlık stok olarak açılımının yapılması gerekti ve bir B2B e-ticaret yapısı arayışına girdiler.

Bu süreçte DİA kullanmaya başlayan UNIGEN, B2B alanında büyük bir konfor kazandı. DİA’nın sunmuş olduğu B2B sistemine hızlı bir şekilde entegre olan UNIGEN, bu süre zarfında DİA’yı da tanımaya başladı.

DİA ile UNIGEN’in hikayesi, yıllar içerisinde UNIGEN’in ürün yelpazesini genişletmesi ve şirket olarak kendisini geliştirmesiyle devam etti. UNIGEN’in artan ihtiyaçlarına farklı çözümler sunabilen DİA, şirketin değerine değer katmasını sağladı.

Yalnızca B2B değil, satış, muhasebe, üretim ve e-belge gibi hemen hemen her alanda DİA kullanmaya başlayan UNIGEN, tüm departmanların birbiriyle etkileşim halinde çalışabilmesinden büyük fayda sağladı.

yorum arkaplan
“DİA ile tanışana kadar bir ERP programı kullanmıyorduk. DİA ile tanıştıktan sonra bütün departmanlarımız birbirleriyle entegre hale geldi. Bu yüzden ilk kez ERP yazılımı kullanmaya başlayacak firmalara DİA’yı kesinlikle tavsiye ediyorum. Yıllar içerisinde gelişen ihtiyaçlarımıza çözüm sunabilme kabiliyetlerinden dolayı biz, DİA’nın enerjisini çok seviyoruz!”
Burcu Özdemir UMUCU
Diğer Müşteri Hikayeleri