Kleidco
Müşteri:

Kleidco

Müşteri

Kleidco hem yurtiçi hem de yurtdışı projelerde, yüksek ve nitelikli binaların cephe işlerine çözümler sunan bir mühendislik firmasıdır. Bugün 150’den fazla beyaz yakalı çalışanıyla faaliyetlerini yürütmektedir.

İhtiyaç

Şirket yıllar içerisinde hızla büyürken bir ERP yazılımına ihtiyaç duyuyor. Kullanılacak olan yazılımın dünyanın her yerinden ulaşılabilir olması en büyük ihtiyaç olarak öne çıkıyor.

Çözüm

Bulut altyapısıyla hizmet sunan DİA, Kleidco’nun tüm iş süreçlerine hız, verimlilik ve özgürlük kattı.

Değişim

Kleidco, DİA kullanmaya başladıktan sonra veriyi daha iyi yönetebilir hale geldi ve karar alma süreçlerinde risksiz, anlamlı ve hızlı kararlar almaya başladı.

Kleidco'nun Hikayesi

Bir Saray Alüminyum iştiraki olan Kleidco şirketi, yüksek ve nitelikli binaların cephe işlerine çözüm sunmak için kuruldu. Kleidco özünde bir mühendislik ve satış şirketi olarak faaliyet gösteriyor. Kuruluşunda 10 kişilik bir ekip olan Kleidco, bugün 150 beyaz yakalı çalışanıyla hem yurtiçi hem de yurtdışı işlerini devam ettiriyor.

Kleidco, dünya çapında tanınmış firmalarla rekabet edebilmek için altyapısını güçlendirmek istiyordu. Kleidco’nun çoklu mekanlarda, karmaşık iş süreçleri bulunuyor. Bu yüzden hem teknik yeterlilikler açısından uygun bir yazılıma hem de, karmaşık yapıyı yönetebilecek altyapı gücüne sahip olan bir yazılıma ihtiyaç vardı. Aynı zamanda kullanılacak olan ERP yazılımının geliştirmeye müsait olması gerekiyordu. Diğer taraftan Kleidco, tercih edeceği ERP yazılımında bulut altyapısı kullanılması gerektiğine inanıyordu. Çünkü dünyanın her yerinde sadece internet şartıyla ulaşılabilen bir program kullanmak istiyorlardı. Yerli yazılım olmanın verdiği güvenle de birlikte, sonuç olarak tüm şartları karşılayan DİA Yazılım’ı tercih ettiler.

Kleidco DİA’yla tanıştıktan sonra, veriyi yönetme alanında büyük verimlilik kazandı ve daha risksiz, anlamlı ve hızlı kararlar almaya başladılar. Bununla beraber şirketin işlem sayıları da verimli ve hızlı hale geldi. Bir siparişin tamamlanması ve mühendislik hizmetinin verilmesi DİA’dan önce 10 günü bulabilirken, artık 3 gün içerisinde tamamlanabiliyor.

Kleidco, DİA’nın kullanım açısından kolay bir arayüze sahip olmasının avantajlarından büyük oranda faydalanıyor. Çalışanların programa hızlı bir şekilde adapte olabilmesi, işleyişin hiçbir şekilde sekteye uğramamasını sağlıyor. DİA’dan önce Kleidco’nun kendi karmaşık iş süreçlerini ancak deneyimli personellerle çözebildiği göz önünde bulundurulduğunda, artık yeni personeller de hızla yazılıma uyum sağlayabiliyor ve zincirin bir halkası haline kolayca gelebiliyor.

Kleidco, dünya genelinde dev ve tanınmış rakiplerle rekabet halinde olan bir şirket olarak, hıza diğer her konudan daha fazla önem gösteriyor. DİA ile iş süreçlerine büyük hız katan Kleidco, aynı zamanda operasyon süreçlerini de DİA ile yürüterek, insan kaynaklı hataların da önüne geçiyor.

Kleidco yurtdışında büyük projeler yürüten bir şirket olarak, DİA Mobil’i yoğun bir şekilde kullanıyor. DİA’nın bulut tabanlı olmasının sağladığı özgürlük ile dünyanın her yerinden iş süreçleri hem personel hem de yönetim bazında yürütülebiliyor.

yorum arkaplan
“Karmaşık iş yapımızı eskiden deneyimli personellerle çözebilirken artık, DİA ile çözebiliyoruz. Bu da bizim insan kaynağına daha kolay ulaşabilmemizi sağlıyor. DİA’nın kendisine ait bir başarı hikayesi olması, bizim kendi başarı hikayemizle bağ kurmasını sağladı. Eğer 10 yıl sonra da iş süreçlerinizi yürütebilmeyi istiyorsanız, tercihiniz DİA’dan yana olmalı.”
Mustafa KÖPRÜ
Diğer Müşteri Hikayeleri