Ada Cerrahi Aletleri
Müşteri:

Ada Cerrahi Aletleri

Müşteri

Cerrahi el aletleri sektörünün öncü kuruluşlarından birisi olan Ada Cerrahi Aletleri, yerli üretici statüsüyle üretmiş olduğu cerrahi aletlerin satışını gerçekleştirmektedir.

İhtiyaç

30 binden fazla stoklu ürün ve hammadde ile faaliyet gösteren Ada Cerrahi Aletleri, stok, depo, üretim, mobil saha satış ve muhasebe süreçlerini profesyonel şekilde yönetebilmek istiyordu.

Çözüm

DİA’nın sunmuş olduğu uçtan uca çözüm ile tanışan Ada Cerrahi Aletleri, tüm iş süreçlerini hızlı ve sorunsuz şekilde yönetebilmeye başladı. Az veya çok satan ürünlerin tespiti, mobil saha satış yönetimi gibi çözümler Ada Cerrahi Aletleri'ne verimlilik kattı.

Değişim

DİA ile birlikte özellikle en az satan ve en çok satan ürünlerin tespitini yapabilmeye başlayan Ada Cerrahi Aletleri, dönemsel artış gösteren satışlara da artık önceden hazırlanabiliyor. Diğer taraftan DİA Mobil sayesinde sahadaki satış danışmanları, kendilerine gelen herhangi bir talebi depoya iletebiliyor ve depo onaylarsa teklife dönüştürebiliyor.

Ada Cerrahi Aletleri'nin Hikayesi

Ada Cerrahi Aletleri, kurulduğu 2011 yılından bu yana medikal cerrahi aletler üreticiliği yapıyor. Yerli üretici konumunda bulunan şirket, 30 binden fazla stoklu ürün ile müşterilerine hizmet sağlıyor.

Ada Cerrahi Aletleri özellikle muhasebe süreçlerinde yaşanan insani hataların önüne geçmek ve diğer tüm iş süreçlerini tek bir platform üzerinden yönetebilmek istiyordu. Bunun için DİA ile tanışan firma, o günden bu yana tüm süreçlerini sorunsuz biçimde yönetebiliyor.

Cerrahi aletler sektöründeki dönemsel satışlara daha önce hazırlıksız yakalanan firma, artık hangi ürünün en çok satan ürün olduğunu anlık olarak takip edebiliyor. Geçmiş yılların verileri ışığında, dönemsel olarak artan satışlara önceden hazırlanabiliyor.

Şirket olarak saha satış danışmanları üzerinden faaliyetler yürüten Ada Cerrahi Aletleri, DİA Mobil’in sunmuş olduğu avantajlardan da sonuna kadar faydalanıyor. Saha satış danışmanları kendilerine bir talep gelmesi halinde, ürünün stoklarda olup olmadığını cep telefonlarından anlık olarak kontrol edebiliyor. Eğer ürün stoklarda bulunuyorsa bunu karşı tarafa anlık olarak bildirebiliyor ve teklif sunabiliyor.

Teklifin onay almasıyla beraber depo haberdar ediliyor ve depo tarafında ürünler fiziki olarak teslimata hazır hale getiriliyor. Daha sonra müşterinin istemiş olduğu formatta e-fatura kesiliyor ve satış danışmanı teslimatı yapıp, satışı kapatıyor.

Ada Cerrahi Aletleri yönetim kadrosu, büyük veri ile çalışan ve uçtan uca tüm süreçleri sorunsuz bir şekilde yönetmek isteyen tüm şirketlere DİA’yı tavsiye ediyor.

yorum arkaplan
“Yönetemiyorduk… DİA’dan önce iş süreçlerimizi olması gerektiği gibi yönetemiyorduk. Bir şekilde işler ilerliyordu ama insani hataların önü arkası kesilmiyordu. DİA’dan sonra hem insani hataların önüne geçebildik hem de üretim, depo, saha satış, muhasebe ve teslimat gibi süreçlerimizi, bulut teknolojisinin sağladığı özgürlük avantajıyla yönetebilir hale geldik.”
Bayram ASLANTÜRK
Diğer Müşteri Hikayeleri