DAP Yapı
Müşteri:

DAP Yapı

Müşteri

DAP Yapı, 2003 yılında kurulan inşaat sektörünün öncü firmalarından birisidir. Yurtdışından inşaat sektörüne özel çok sayıda ödül almıştır.

İhtiyaç

DAP Yapı DİA’ya geçmeden önce farklı bir ERP programı kullanıyordu. Ancak kullanılan ERP programında her bir modül için farklı platforma geçiş yapmak gerekiyordu. Bu da şirketin yönetimsel süreçlerin yavaş kalmasına neden oluyordu.

Çözüm

DAP Yapı, tüm iş süreçlerini tek bir platform üzerinden yönetebilmek için DİA’ya geçiş yaptı.

Değişim

DAP Yapı DİA kullanmaya başladıktan sonra muhasebe, rapor, e-belge gibi tüm süreçlerde hız, verimlilik ve özgürlük kazandı.

DAP Yapı'nın Hikayesi

İnşaat sektörünün öncü firmalarından olan DAP Yapı, 2003 yılında kuruldu. Hem Türkiye’de hem de dünyada sayısız inşaat projesine imza atan şirket, hem yerli hem de yabancı alanda üst düzey ödüllerin sahibi oldu.

Daha önce farklı bir ERP programı ile çalışan şirket, bu ERP programı içerisinde çok sayıda farklı modül kullanıyordu. Ancak modüller arası geçiş, bir platformu kapatıp diğerini açmak gibi zahmetli süreçler bulunduruyordu. Aynı zamanda kullanılan ERP programı bulut altyapısına sahip olmadığı için, mobil olarak kullanımı da mümkün değildi. Rapor, muhasebe, e-belge, talep, teklif, sipariş gibi süreçlerde hızdan ve verimlilikten söz etmek mümkün olmuyordu.

Daha sonra ERP programı değişikliği arayışına giren şirket, bulut altyapısıyla hizmet veren DİA’yı tercih etti. DİA’nın tek bir ekran üzerinden tüm modüllerinin entegre biçimde çalışıyor olması, raporlama konusunda sunduğu ayrıcalıklar ve bulut altyapısının sağlamış olduğu özgürlük, şirkete önemli bir değer kattı.

Firmanın aylık beyannamelerini verirken, e-defterlerini verirken, yönetime finansal raporlar sunarken DİA sayesinde önemli bir kolaylık sağlanmış oldu. Ayrıca DİA’nın kendi standart raporları da şirketin ihtiyaçlarının yüzde 90’ını karşılıyor. Kalan özel raporlar için de yine DİA’nın kendi bünyesindeki özel raporlar bölümünden özel bir rapor hazırlanabiliyor.

DAP Yapı, DİA kullanırken sadece program maliyetlerinden tasarruf etmiyor. Aynı zamanda DİA bulut sistemiyle çalıştığı için IT maliyetleri de ciddi oranda azalıyor. Günümüzde IT maliyetleri denildiği zaman işin içerisine döviz girdiği için ve her yıl sistemlerin yenilenmesi, bakımlarının yapılması gerektiği için, ciddi seviyede maliyetler söz konusu oluyor. Ancak DAP Yapı DİA kullanmaya başladıktan sonra, server, bakım, güncelleme, IT gibi maliyetlerden ciddi oranda tasarruf etmeye başladı.

yorum arkaplan
“Kullanıcı dostu yapısı ile tüm personel mutlu bir şekilde DİA kullanıyor. İnternetin olduğu her yerden ve tüm cihazlardan DİA’yı büyük bir hızla kullanıyoruz. DİA kullanırken çok sayıda IT giderinden tasarruf ettiğimiz için, aslında bir cepten çıkan para diğerine geri giriyor. DİA’ya geçmeyi düşünen herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum.”
Emre SARAÇ
Diğer Müşteri Hikayeleri