Toptan Ticaret

Toptan Ticaret

Toptan ticaret sektöründe hızın ve dinamizmin en büyük sağlayıcısı olan bulut ERP Yazılımı DİA ile, işletmenizin dijitalleşmesine katkı sağlayın!

Toptan Ticaret Sektörünün İhtiyaçları

Toptan ticaret sektörü, ürün çeşitliliği ve büyüklüğüyle işlerin hızlı yürütülmesi gereken bir sektör olarak öne çıkıyor. Toptan ticaret sektöründe rekabet avantajı yaratabilmek için dinamik ve müşteri odaklı bir çalışma sistemi kurmak gerekiyor. DİA Yazılım toptan ticaret sektörüne özgü çözümleriyle, işletmelerin dijitalleşmesine katkı sağlamaya devam ediyor.

Toptan ticaret sektörü, hemen hemen her sektörün tedarikçisi olduğu için rekabetin çok büyük olduğu bir sektör olarak öne çıkıyor. Dolayısıyla toptan ticaret sektöründe rekabet gücü yaratabilmek için işletmelerin hızlı ve dinamik bir organizasyon yapısı oluşturması gerekiyor. Toptan ticaret sektörünün ERP alanındaki ihtiyaçları ise kısaca şu şekilde:

placeholder

Stok Yönetimi

DİA, tüm stok hareketlerini takip edebilir, stoğun doğru seviyelerde tutulmasını sağlayabilir ve taleplere hızlı yanıt verilmesine yardımcı olabilir. Aynı zamanda çoklu depoların kontrolü sağlanır. Depo bazlı raf yönetimi sistem kontrolleri gerçekleştirilir.

Satış ve Müşteri Yönetimi

DİA, toptan ticaret şirketlerinin satış süreçlerini ve müşteri ilişkilerini yönetmelerine olanak tanır. Satış siparişlerini takip edebilir, müşteri taleplerini karşılayabilir, satış süreçlerini otomatikleştirilir ve müşteri ilişkilerini güçlendirebilir.

placeholder
placeholder

Tedarik Zinciri Yönetimi

DİA, tedarikçilerle işbirliği yapmayı kolaylaştırır, sipariş takibi yapar, envanter yönetimini optimize eder ve lojistik süreçleri izler.

Finansal Yönetim

DİA, finansal süreçleri otomatikleştirir, gelir-gider takibi yapar, maliyet analizleri sunar ve finansal raporlama işlemlerini kolaylaştırır.

placeholder
placeholder

Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM)

DİA, müşteri bilgilerini tek bir merkezden yönetir, müşteri taleplerini takip eder, satış potansiyelini analiz eder ve müşteri memnuniyetini artırmak için etkili iletişim sağlar. Potansiyelden müşteriye geçiş süreç adımlarının izlenmesine olanak sağlar.

Raporlama ve Analitik

DİA, satış verilerini, stok analizlerini, finansal performansı ve diğer iş süreçlerini raporlayabilir ve bu verileri analiz ederek karar alma süreçlerini destekler. Tüm veriler için özel raporlar, pivot raporlar ve Power BI raporlamalarının oluşmasını sağlar.

placeholder
placeholder

Entegrasyon Yeteneği

DİA, diğer sistemlerle entegre çalışabilir, tedarikçiler, müşteriler ve lojistik hizmet sağlayıcıları arasında veri paylaşımını kolaylaştırır.

Mobil Erişim

%100 bulut tabanlı ERP yazılımı olan DİA, kullanıcılara telefon, tablet gibi tüm cihazlar üzerinden erişim sağlar ve saha çalışanlarının siparişleri takip etmesine, stok durumunu kontrol etmesine ve müşteri bilgilerini güncellemesine olanak tanır.

placeholder
placeholder

Lojistik ve Dağıtım Yönetimi

DİA, envanter sevkiyatını planlamak, teslimatları takip etmek, lojistik süreçlerini optimize etmek ve müşteri memnuniyetini artırmak için lojistik operasyonları destekleyebilir.

Çoklu Şube ve Çoklu Depo Yönetimi

Bazı toptan ticaret şirketleri birden fazla şube veya depo işletmektedir. DİA, bu şubeleri ve depoları tek bir platformda yönetebilir, verileri paylaşabilir ve iş süreçlerini entegre edebilir.

placeholder
placeholder

Ölçeklenebilirlik

DİA, işletmelerin büyüdükçe ölçeklenebilir olmasını sağlar. Artan sipariş hacmi, genişleyen müşteri tabanı ve gelişen iş süreçleriyle başa çıkmak için ERP sistemi kolaylıkla genişletilebilir ve güncellenebilir.

Veri Güvenliği

DİA, verilerin güvenliğini sağlamak için gelişmiş güvenlik önlemleri sunar. Veri şifreleme, yetkilendirme kontrolleri ve yedekleme sistemleri gibi güvenlik önlemleri, işletmelerin verilerini korumalarına yardımcı olur.

placeholder

Toptan Ticaret Sektörü Referanslarımız

Özdemirsim Jet1001
Tevfik Aydın Saat
Ada Cerrahi Aletler
Universal Oyuncak
Umutcan Filtre
Asteknik
Triger Market Otomotiv
Özgür Traktör Ototraktor Yedek Parça
Kızıldağ Otomotiv

Toptan Ticaret Sektörü Neden DİA Kullanmalı?

Tüm süreçlerin tek bir yazılım üzerinden yönetilebilmesi
neden bulut teknoloji
DİA’nın bulut teknolojisinde olması (Hız, güvenlik, her yerden erişim)
neden bulut arsiv
Toptan ticaret sektörüne uçtan uca çözüm sunması
Neden Bulut Güncellik?
DİA’nın güçlü bayi ağı
Neden Bulut Maliyet
Deneyimli personel yapısı
neden bulut doga dostu
Toptan ticarete yönelik sektör bilgi birikimi
neden bulut guvenlik

Birlikte Kullanabileceğiniz Diğer Çözümlerimiz

Ön Muhasebe Programı
Ön Muhasebe Programı

Finansal işlemlerin takibi ve daha birçok özelliği ile DİA Ön Muhasebe Yönetimi yanınızda!

BİLGİ
Mağaza Programı
Mağaza Programı

DİA Mağaza Yönetimi ile, mağaza - depo tanımlama, yetki tanımlama, hızlı satış, müşteri sadakati gibi avantajlardan faydalanın.

BİLGİ
Üretim Takip Programı
Üretim Takip Programı

Gelişmiş reçete, operatör bazında işlem takibi ve daha birçok özelliği ile DİA Üretim Yönetimi yanınızda!

BİLGİ
Restoran Programı
Restoran Programı

Restoranınızın işletme süreçlerini bulut bilişim farkıyla yönetin! DİA Restoran Yönetimi ile işletmenizin tüm yönetim süreçlerini pratik bir şekilde yürütün.

BİLGİ
Otel Programı
Otel Programı

DİA Otel Programı ile Değişime İlk Adımı Atın! Otel yönetiminizi ve takibini bulut teknolojisi ayrıcalığıyla yapın.

BİLGİ
Genel Muhasebe Programı
Genel Muhasebe Programı

DİA Genel Muhasebe Programı ile Değişime İlk Adımı Atın! Şirketinizin tüm finansal süreçlerini bulut bilişim farkıyla yönetin!

BİLGİ
Teknik Servis Programı
Teknik Servis Programı

İşletmenizin teknik servis süreçlerini bulut bilişim farkıyla yönetin! DİA Servis Hizmet Yönetimi ile şirketinizin tüm servis talep süreçlerini pratik bir şekilde yürütün.

BİLGİ
E-Fatura
E-Fatura

Cep telefonundan özgürce e-fatura hazırlama ve daha birçok özelliği ile DİA E-Fatura yanınızda!

BİLGİ
Tatildeyken bile işlerimizi yürütebilmek büyük bir özgürlük!
Emre Çağlayan
Emre Çağlayan
Denetimpark
DİA ile donanım maliyetlerinden kurtulduk ve verimliliğimizi %80 artırmayı başardık.
Özkan Bilir
Özkan Bilir
Açelya Tekstil
DİA, fiyat - performans olarak kullanılabilecek en güvenli programdır.
Hakan Kasap
Hakan Kasap
Han Elektronik
yorum balon

Sıkça Sorulan Sorular

Anlık demirbaş durum takibi yapılabilir mi?
Amortisman hesaplamak mümkün mü?
Muhasebe entegrasyonu var mı?
DİA'nın bulut teknolojisi ile çalışan gelişmiş
demirbaş yazılımı ile hemen tanışın!
cta app screenshot 1