Otomotiv

Otomotiv

Gelişen otomotiv sektöründe fark yaratmak için, muhasebe, stok-depo, üretim yönetimi, mobil saha operasyonları ve e-devlet süreçlerini Türkiye’nin en gelişmiş bulut ERP yazılımı DİA ile yönetin.

Otomotiv Sektörünün İhtiyaçları

Günden güne gelişen otomotiv ve otomotiv yan sanayii sektörü, çeşitli büyüklüklerde işletmelerden oluşuyor. Bu da büyük bir rekabet ortamı yaratıyor. Özellikle üretim ve stok-depo yönetiminin önemli olduğu otomotiv sektöründe, zamandan ve maliyetlerden tasarruf etmek büyük önem taşıyor. DİA’nın işletmelere sunduğu uçtan uca çözümler, güçlü rekabet ortamında ciddi farklar yaratıyor.

Otomotiv sektörü bilindiği üzere oldukça geniş bir sektör ve kendi içinde alt kollara ayrılıyor. Sıfır araç satışı veya ikinci el araç alım-satımı yapanlar, yedek parça alıp – satanlar ve satış sonrası teknik servis desteği verenler tümüyle otomotiv sektörünü oluşturuyor. Genel olarak otomotiv sektörünün ihtiyaçları kısaca şöyle:

placeholder

ERP Çözümü

DİA’nın sunmuş olduğu ERP çözümü, rekabetin en yüksek seviyede olduğu sektörlerden birisi olan otomotiv sektörünün tüm ihtiyaçlarını karşılıyor. İşletmeler iş süreçlerini planlı ve programlı bir şekilde yönetebilirken, hata riskini de minimuma indiriyor.

Stok – Depo Yönetimi

Otomotiv sektörünün kendine has ihtiyaçlarına uyum sağlayabilen DİA Stok – Depo Yönetimi, birbirinden avantajlı çözümleriyle, işletmeleri rekabette bir adım öne geçiriyor. Özellikle Yedek Parça stok yönetimi konusunda tam bir kontrol sağlamakta. Bayi, distribütör vb depolarını tek ekran üzerinden yönetme imkanı getirmekte.

placeholder
placeholder

Servis Hizmet Yönetimi

Otomotiv sektöründe operasyonel süreçler büyük bir yoğunluğa sahiptir. DİA Servis Hizmet Yönetimi veya Teknik Servis Yönetimi ile bu yoğun operasyonların, hızlı ve sağlıklı bir biçimde izlenmesi, yönetilmesi ve geliştirilmesi sağlanabiliyor. Satış öncesi ve sonrası hizmet kalitesi ve müşteri memnuniyetinin arttırılması mümkün kılınıyor.

E-Devlet Çözümleri

Her sektörde olduğu gibi otomotiv sektöründe de, e-fatura, e-arşiv, e-irsaliye ve e-defter ihtiyaçları ve zorunlulukları bulunuyor. GİB özel entegratörü olan DİA Yazılım E-Devlet Çözümleri, ile güncel ve uyumlu e-belge yönetimi yapılabilmesini sağlar.

placeholder
placeholder

Saha Satış Çözümü

Otomotiv sektörünün önemli ihtiyaçlarından birisi olan mobil iş yönetimi, DİA Saha Satış Çözümü ile kolayca yönetilebiliyor. Böylece sahada aktif faaliyet gösterirken, stoklar kontrol edilebiliyor, siparişler alınabiliyor, irsaliye ve fatura kesimi yapılıp tahsilatlar gerçekleştirilebiliyor.

CRM – Müşteri İlişkileri Yönetimi

CRM (Müşteri İlişkileri Yönetimi) her sektör için önemli olduğu gibi, otomotiv sektörü için de büyük önem taşıyor. Özellikle otomotiv sektörünün her zaman daha iyi hizmet ve servis kalitesi sunması gerektiği göz önünde bulundurulursa, DİA CRM çözümü bulut teknolojisi farkıyla öne çıkıyor.

placeholder
placeholder

Personel ve Bordro Yönetimi

Otomotiv sektörü için çalışan verimliliği önemli bir kriter. Otomotiv sektöründe faaliyet gösteren işletmeler için en değerli kaynak olan personeller, DİA Personel ve Bordro Yönetimi çözümü ile kolayca yönetilebiliyor.

Dış Ticaret Yönetimi

Otomotiv sektörünün önemli bir kolu da yedek parça ithalatı ve ihracatıdır. DİA Dış Ticaret Yönetimi ile, parça takibi ve maliyet yönetimi en doğru şekilde izlenebilir.

placeholder
placeholder

Hizmet Rezervasyon Yönetimi

DİA Hizmet Rezervasyon Yönetimi, araçlarda değişecek parçaların (yedek parça veya lastik vb.) işlem öncesinde, operasyon merkezlerinin doluluklarına veya müsaitlik durumlarına bağlı olarak izlenmesini ve randevu sistemiyle operasyonların yönetilmesini sağlar.

E-Ticaret Çözümü

DİA E-Ticaret Çözümü veya DİA e-Power ile, otomotiv sektöründe yer alan işletmelerin, yedek parça ürünlerini çevrimiçi olarak yayınlamaları, sipariş almaları ve sonuç olarak satışları artırmaları mümkündür. Sektörün e-ticaret alanındaki en önemli ihtiyacı olan alternatif yedek parça kıyaslamaları da sağlanabilmektedir.

placeholder

Otomotiv Sektörü Referanslarımız

Özdemirsim Jet1001
Tevfik Aydın Saat
Ada Cerrahi Aletler
Universal Oyuncak
Umutcan Filtre
Asteknik
Triger Market Otomotiv
Özgür Traktör Ototraktor Yedek Parça
Kızıldağ Otomotiv

Otomotiv Sektörü Neden DİA Kullanmalı?

Tüm süreçlerin tek bir yazılım üzerinden yönetilebilmesi
neden bulut teknoloji
DİA’nın bulut teknolojisinde olması (Hız, güvenlik, her yerden erişim)
neden bulut arsiv
Otomotiv sektörüne uçtan uca çözüm sunması
Neden Bulut Güncellik?
DİA’nın güçlü bayi ağı
Neden Bulut Maliyet
Deneyimli personel yapısı
neden bulut doga dostu
Otomotive yönelik sektör bilgi birikimi
neden bulut guvenlik

Birlikte Kullanabileceğiniz Diğer Çözümlerimiz

Ön Muhasebe Programı
Ön Muhasebe Programı

Finansal işlemlerin takibi ve daha birçok özelliği ile DİA Ön Muhasebe Yönetimi yanınızda!

BİLGİ
Mağaza Programı
Mağaza Programı

DİA Mağaza Yönetimi ile, mağaza - depo tanımlama, yetki tanımlama, hızlı satış, müşteri sadakati gibi avantajlardan faydalanın.

BİLGİ
Üretim Takip Programı
Üretim Takip Programı

Gelişmiş reçete, operatör bazında işlem takibi ve daha birçok özelliği ile DİA Üretim Yönetimi yanınızda!

BİLGİ
Restoran Programı
Restoran Programı

Restoranınızın işletme süreçlerini bulut bilişim farkıyla yönetin! DİA Restoran Yönetimi ile işletmenizin tüm yönetim süreçlerini pratik bir şekilde yürütün.

BİLGİ
Otel Programı
Otel Programı

DİA Otel Programı ile Değişime İlk Adımı Atın! Otel yönetiminizi ve takibini bulut teknolojisi ayrıcalığıyla yapın.

BİLGİ
Genel Muhasebe Programı
Genel Muhasebe Programı

DİA Genel Muhasebe Programı ile Değişime İlk Adımı Atın! Şirketinizin tüm finansal süreçlerini bulut bilişim farkıyla yönetin!

BİLGİ
Teknik Servis Programı
Teknik Servis Programı

İşletmenizin teknik servis süreçlerini bulut bilişim farkıyla yönetin! DİA Servis Hizmet Yönetimi ile şirketinizin tüm servis talep süreçlerini pratik bir şekilde yürütün.

BİLGİ
E-Fatura
E-Fatura

Cep telefonundan özgürce e-fatura hazırlama ve daha birçok özelliği ile DİA E-Fatura yanınızda!

BİLGİ
Tatildeyken bile işlerimizi yürütebilmek büyük bir özgürlük!
Emre Çağlayan
Emre Çağlayan
Denetimpark
DİA ile donanım maliyetlerinden kurtulduk ve verimliliğimizi %80 artırmayı başardık.
Özkan Bilir
Özkan Bilir
Açelya Tekstil
DİA, fiyat - performans olarak kullanılabilecek en güvenli programdır.
Hakan Kasap
Hakan Kasap
Han Elektronik
yorum balon

Sıkça Sorulan Sorular

Anlık demirbaş durum takibi yapılabilir mi?
Amortisman hesaplamak mümkün mü?
Muhasebe entegrasyonu var mı?
DİA'nın bulut teknolojisi ile çalışan gelişmiş
demirbaş yazılımı ile hemen tanışın!
cta app screenshot 1