Kimya

Kimya

Kimya sektöründeki rekabet gücünüzü DİA çözümleriyle yükseltin!

Kimya Sektörünün İhtiyaçları

Türkiye’nin en çok ihracat yapan sektörleri arasında yer alan kimya sektöründe, hammaddelerin yoğun olarak ithal olması, üretimin kontrollü bir şekilde yapılarak karlılığın ve verimliliğin artırılmasını zorunlu kılıyor. DİA, kimya sektöründeki tecrübesi ve her ölçekten firmaya sunduğu çözümleriyle, işletmelerin başarılı olmasını sağlamaya devam ediyor.

Endüstriyel kimyasalları dönüştüren ve üretim yapan kimya sektörü, modern dünya ekonomisinin adeta temelini oluşturuyor. Petrol, doğalgaz, su, hava, çeşitli metaller ve mineraller kimya sektörünün elinden geçerek yüz binlerce ürünün üretilmesi sağlanıyor. Kimya sektörünün genel ihtiyaçları ise şöyle:

placeholder

Stok Yönetimi

DİA, kimya şirketlerinin stok hareketlerini takip etmelerine, stoğun doğru seviyelerde tutulmasına ve taleplere hızlı yanıt verilmesine yardımcı olabilir.

Satış ve Müşteri Yönetimi

DİA, kimya şirketlerinin satış süreçlerini ve müşteri ilişkilerini yönetmelerine yardımcı olur. Satış siparişlerini takip etme, müşteri taleplerini karşılama, satış süreçlerini otomatikleştirme ve müşteri ilişkilerini güçlendirme gibi özellikler sunar.

placeholder
placeholder

Tedarik Zinciri Yönetimi

DİA, kimya şirketlerinin tedarikçilerle işbirliği yapmalarını kolaylaştırır, sipariş takibi yapar, envanter yönetimini optimize eder ve lojistik süreçlerini izler. Aynı zamanda hammaddelerin izlenebilirliğini sağlamak için parti ve seri numarası takibi gibi özellikler sunar.

Gelişmiş Üretim Yönetimi

Gelişmiş üretim yönetimi ile tekstil sektörüne ait üretim ihtiyaçlarını karşılar. Hammadde sipariş planlamalarını gerçekleştirir, üretim aşamaları için tam kontrol sağlar.

placeholder
placeholder

Analiz Yönetimi

Analiz yönetimi sayesinde ürünlerin analiz süreçlerini takip edebilme ve veri girişleriyle ürün analizlerin kontrolü sağlanabilir.

Finansal Yönetimi

DİA, kimya şirketlerinin finansal süreçlerini otomatikleştirir, gelir-gider takibi yapar, maliyet analizleri sunar ve finansal raporlama işlemlerini kolaylaştırır.

placeholder
placeholder

Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM)

DİA, kimya şirketlerinin müşteri verilerini tek bir merkezden yönetmelerine olanak tanır. Müşteri taleplerini takip eder, satış potansiyelini analiz eder ve müşteri memnuniyetini artırmak için etkili iletişim sağlar.

Raporlama ve Analiz

DİA, kimya şirketlerinin satış verilerini, stok analizlerini, finansal performansı ve diğer iş süreçlerini raporlayabilir. DİA, kimya şirketlerinin raporlama ve analitik ihtiyaçlarını karşılayarak verilerin analiz edilmesini ve karar alma süreçlerini destekler. İşletmenin performansını izlemek, trendleri tanımlamak ve stratejik kararlar almak için çeşitli raporlar ve analitik araçlar sunar.

placeholder
placeholder

Entegrasyon Yeteneği

DİA, diğer sistemlerle entegre çalışabilir ve tedarikçiler, müşteriler ve lojistik hizmet sağlayıcıları arasında veri paylaşımını kolaylaştırır. Kimya şirketleri için önemli olan farklı sistemler arasında entegrasyonu sağlar ve verilerin sorunsuz bir şekilde akmasını mümkün kılar..

Mobil Erişim

%100 bulut altyapısına sahip DİA, kullanıcılara telefon, tablet gibi tüm cihazlar üzerinden erişim sağlar ve saha çalışanlarının siparişleri takip etmesine, stok durumunu kontrol etmesine ve müşteri bilgilerini güncellemesine olanak tanır. Böylece, kimya şirketlerinin saha operasyonlarını yönetmeleri ve esnek bir yapıya sahip olmaları sağlanır.

placeholder
placeholder

Lojistik ve Dağıtım Yönetimi

DİA kimya şirketlerinin envanter sevkiyatını planlamalarına, teslimatları takip etmelerine, lojistik süreçlerini optimize etmelerine ve müşteri memnuniyetini artırmalarına yardımcı olur. Taşıma planlaması, rotalama, teslimat takibi gibi özelliklerle lojistik operasyonları destekler.

Çoklu Şube ve Depo Yönetimi

Bazı kimya şirketlerinin birden fazla şubesi veya deposu olabilir. DİA, bu şubeleri ve depoları tek bir ekrandan yönetebilir, verileri paylaşabilir ve iş süreçlerini entegre edebilir.

placeholder
placeholder

Ölçeklenebilirlik

DİA, kimya şirketlerinin büyüdükçe ölçeklenebilir olmasını sağlar. Artan sipariş hacmi, genişleyen müşteri tabanı ve gelişen iş süreçleriyle başa çıkmak için ERP sistemi kolaylıkla genişletilebilir ve güncellenebilir.

Veri Güvenliği

%100 bulut altyapısına sahip olan DİA, gelişmiş güvenlik önlemleri sunarak verilerin güvenliğini sağlar. Veri şifreleme, yetkilendirme kontrolleri ve yedekleme sistemleri gibi güvenlik önlemleri, kimya şirketlerinin verilerini korumalarına yardımcı olur.

placeholder

Kimya Sektörü Referanslarımız

Özdemirsim Jet1001
Tevfik Aydın Saat
Ada Cerrahi Aletler
Universal Oyuncak
Umutcan Filtre
Asteknik
Triger Market Otomotiv
Özgür Traktör Ototraktor Yedek Parça
Kızıldağ Otomotiv

Kimya Sektörü Neden DİA Kullanmalı?

Tüm süreçlerin tek bir yazılım üzerinden yönetilebilmesi
neden bulut teknoloji
DİA’nın bulut teknolojisinde olması (Hız, güvenlik, her yerden erişim)
neden bulut arsiv
Kimya sektörüne uçtan uca çözüm sunması
Neden Bulut Güncellik?
DİA’nın güçlü bayi ağı
Neden Bulut Maliyet
Deneyimli personel yapısı
neden bulut doga dostu
Kimya sektöründe güçlü bilgi birikim
neden bulut guvenlik

Birlikte Kullanabileceğiniz Diğer Çözümlerimiz

Ön Muhasebe Programı
Ön Muhasebe Programı

Finansal işlemlerin takibi ve daha birçok özelliği ile DİA Ön Muhasebe Yönetimi yanınızda!

BİLGİ
Mağaza Programı
Mağaza Programı

DİA Mağaza Yönetimi ile, mağaza - depo tanımlama, yetki tanımlama, hızlı satış, müşteri sadakati gibi avantajlardan faydalanın.

BİLGİ
Üretim Takip Programı
Üretim Takip Programı

Gelişmiş reçete, operatör bazında işlem takibi ve daha birçok özelliği ile DİA Üretim Yönetimi yanınızda!

BİLGİ
Restoran Programı
Restoran Programı

Restoranınızın işletme süreçlerini bulut bilişim farkıyla yönetin! DİA Restoran Yönetimi ile işletmenizin tüm yönetim süreçlerini pratik bir şekilde yürütün.

BİLGİ
Otel Programı
Otel Programı

DİA Otel Programı ile Değişime İlk Adımı Atın! Otel yönetiminizi ve takibini bulut teknolojisi ayrıcalığıyla yapın.

BİLGİ
Genel Muhasebe Programı
Genel Muhasebe Programı

DİA Genel Muhasebe Programı ile Değişime İlk Adımı Atın! Şirketinizin tüm finansal süreçlerini bulut bilişim farkıyla yönetin!

BİLGİ
Teknik Servis Programı
Teknik Servis Programı

İşletmenizin teknik servis süreçlerini bulut bilişim farkıyla yönetin! DİA Servis Hizmet Yönetimi ile şirketinizin tüm servis talep süreçlerini pratik bir şekilde yürütün.

BİLGİ
E-Fatura
E-Fatura

Cep telefonundan özgürce e-fatura hazırlama ve daha birçok özelliği ile DİA E-Fatura yanınızda!

BİLGİ
Tatildeyken bile işlerimizi yürütebilmek büyük bir özgürlük!
Emre Çağlayan
Emre Çağlayan
Denetimpark
DİA ile donanım maliyetlerinden kurtulduk ve verimliliğimizi %80 artırmayı başardık.
Özkan Bilir
Özkan Bilir
Açelya Tekstil
DİA, fiyat - performans olarak kullanılabilecek en güvenli programdır.
Hakan Kasap
Hakan Kasap
Han Elektronik
yorum balon

Sıkça Sorulan Sorular

Anlık demirbaş durum takibi yapılabilir mi?
Amortisman hesaplamak mümkün mü?
Muhasebe entegrasyonu var mı?
DİA'nın bulut teknolojisi ile çalışan gelişmiş
demirbaş yazılımı ile hemen tanışın!
cta app screenshot 1