Han Elektronik
Müşteri:

Han Elektronik

Müşteri

Elektronik güvenlik sistemleri sektörünün öncü kuruluşlarından birisi olan Han Elektronik, farklı markalara ait ürünleri ve kendi geliştirdiği çözümleri 2000 bayi ağı aracılığıyla müşterilerine sunuyor.

İhtiyaç

Han elektronik, çok sayıda farklı program kullanmanın ve server yatırımları yapmanın getirdiği kısıtlayıcı yapıdan sıyrılmak istiyordu. Daha önce yaşadığı bir yedek veri kaybı da, şirketin tüm verilerini kaybetmesine sebep olmuştu.

Çözüm

DİA ile bulut altyapısının sağlamış olduğu özgürlükle tanışan Han Elektronik, server yatırımı ve yedekleme problemlerinden kurtulmuş oldu.

Değişim

DİA ile birlikte son 5 yılda herhangi bir yedekleme ya da server güncelleme problemi yaşamayan Han Elektronik, aynı zamanda DİA’nın hemen hemen her çözümünden faydalanmanın özgürlüğünü yaşıyor.

Han Elektronik'in Hikayesi

Elektronik güvenlik sistemleri sektörünün önemli aktörlerinden birisi olan Han Elektronik, yıllarca çok sayıda programı aynı anda kullanmaktan ve özellikle de verilerini yedekleme telaşından kurtulmak istiyordu. Han Elektronik, DİA’ya geçtikten sonra tüm iş süreçlerini tek bir platform üzerinden yürütebilmeyi başladı.

DİA’ya geçmeden önce 7 farklı programla çalışan Han Elektronik, DİA’nın en büyük avantajı olan bulut teknolojisi sayesinde kendi tabirleriyle “İnanılmaz bir özgürlük” kazandı. DİA’nın sağladığı hız, server yatırımı gerektirmemesi ve yedekleme gibi bir sorunun olmaması Han Elektronik firmasına büyük faydalar sağladı.

DİA’da yer alan hemen hemen tüm modülleri kullanan Han Elektronik, standart modüllerin dışında banka, genel muhasebe, cari, teklif, modül, satın alma ve satış gibi süreçlerini de DİA üzerinden yönetiyor. Han Elektronik aynı zamanda ithalat modülünü de kullanıyor. Şirket yöneticileri ithalat modülü sayesinde tek bir platform üzerinden tüm ürünlerinin maliyetlendirilmesini hızlıca yaparak, süreci hızlandırıyor. DİA’nın Han Elektronik’e sağladığı bir diğer fayda da teknik servis modülü. Teknik servis modülü sayesinde, satılan tüm ürünlerin teknik servisi bayiler üzerinden verilebiliyor.

Han Elektronik DİA ile tanışmadan önce, şirket içerisinde büyük bir veri kaybı krizi ile de karşı karşıya kalmış. Şirket yöneticileri yaşananları anlatırken “Taş devrine geri döndük” ifadesini kullanıyor. Verilerin yedeklendiği tüm hard diskler tek gecede kullanılamaz hale gelmiş ve matbu evraklar üzerinden alacaklar ve borçlar çıkarılmaya çalışmış. DİA’ya geçtikten sonra herhangi bir yedekleme telaşlarının kalmadığını belirten Han Elektronik yöneticileri, yalnızca işlerine odaklanabildiklerini belirtiyorlar.

Han Elektronik aynı zamanda B2B tarafında DİA E-Power da kullanıyor. DİA’nın B2B ürünü E-Power ile birlikte, B2B e-ticaret tarafında da sorunsuz bir süreç yürütüyorlar.

Han Elektronik, DİA’nın mobil altyapısını da kullanarak, internetin olduğu her yerden ve tüm cihazlardan satışlara, siparişlere ve stok durumlarına ulaşabiliyor. DİA’ya geçtiği günden beri tüm datalarını DİA’nın bulut altyapısında yedekleyen Han Elektronik, herhangi bir bayisine hangi ürünü, ne zaman, hangi fiyata sattığını saniyeler içerisinde öğrenebiliyor.

yorum arkaplan
“DİA’ya geçerken başlangıçta duyduğumuz küçük endişeleri kısa sürede geride bıraktık. Zaman içerisinde 5 yıllık dataya ulaştık. DİA’yı halen ilk günkü gibi hızlı ve güvenle kullanıyoruz. Bilgi işlemcilerin iyi bileceği “Data şişmesi” gibi bir sorunu şimdiye kadar hiç yaşamadık.”
Hakan KASAP
“25 yıllık IT deneyimime dayanarak şunu söyleyebilirim ki; DİA, fiyat - performans olarak kullanabileceğiniz en güvenli programdır. DİA’da son 5 yılda yedekleme, çökme, bilgi işlem, server, güncelleme gibi hiçbir problem yaşamadık. Tüm bu süreçler DİA’ya emanetken biz, ticaretimize odaklandık.”
Hakan KASAP
Diğer Müşteri Hikayeleri