uretimin zamaninda olani makbuldur

Üretimin zamanında olanı makbuldür!

Suha Onay ERP

Rekabetin bu kadar keskin olduğu bir dönemde müşteriyi bekletmek veya geri çevirmek kuşkusuz ki firma için o müşteriyi kaybetmek anlamına gelmektedir. Kaynakların kıymetinin gün geçtikçe artmasının ardından içinde bulunduğumuz süreçte mamul stok miktarının da bilinmesi gerekliliği daha da ön plana çıkan bir durum olmaktadır.

Bu gibi durumlarda karşınıza çıkabilecek her zorluğun üstesinden gelmenize yardımcı olacak ‘’DİA üretim yönetimi çözümleri’’ sayesinde müşterileriniz beklemiyor ve kaynaklarınız tükenmiyor. Ham maddelerinizin, ithalatınızın ya da malzemelerinizin kullanacağınız zaman ‘’tam ihtiyaç anında’’ deponuza girmesini sağlayarak ve size zaman kazandıracaktır.

Gelişmiş üretim çözümleri ile tüm üretim süreçlerini, malzeme miktarlarını planlayabilir takip edebilir, kalite kontrollerden geçirilebilir.

DİA, farklı sektörlerde (demircilik, hayvancılık, cam, plastik sanayi, kimya, gıda, tekstil) üretim yapan farklı firmalar tarafından verimli bir şekilde kullanılmaktadır. Üretim reçetesi oluşturmadan sipariş emri vermeye kadar her süreçte ayrıntılı DİA kullanımları sağlanır.

Tüm bunlara ek olarak seri ve lotlu ürünlerde ham maddelerinizin son kullanım tarihlerini takip edebilir, son kullanım tarihi en erkeni size sunarak üretimde direkt olarak onu kullanmanıza olanak sağlayacak veriyi alıp bilgi olarak size sunar.

Mevcut koşullara baktığımızda DİA’nın

  • Operasyonda – İşlemde hangi yarı mamulden ne kadar var?
  • Sipariş verilmiş olan ne kadar hammadde – yarı mamul var?
  • Hangi depoda nelerden ne kadar var?
  • Gümrükte bekleyen ya da yolda ne kadar hammadde – yarı mamul-ürün var?
  • Ne kadar fire verilebilir?

gibi soruların ve daha fazlasının yanıtlarını çözüm odaklı bir biçimde sunabilen bir yapı olduğunu söylemek mümkündür.

Sıfır stok hatası henüz ütopik olsa da ‘Minimum stok’’ hatası DİA Üretim Yönetimi ile uygulanabilmektedir.

DİA üretim yönetimi hakkında daha detaylı bilgiyi web sitemizden bulabilirsiniz. Hemen kullanmaya başlamak için demo talebinde bulunabilirsiniz.