stok ve depo yonetimi ile sirket verimliliginizi artirin

Stok ve Depo Yönetimi Yapan Yazılımlar Ne İşe Yarar? Avantajları Nelerdir?

Gözde Sünbül ERP

Stok ve Depo Yönetimi yapan yazılımlarla, hem fiili hem de gerçek stok miktarınızı takip edebileceğiniz gibi geçmiş tarihli stok miktarlarınıza da ulaşarak hatasız stok ve depo yönetimi yapmanıza olanak tanır. Hem yıllık hem de aylık planlamalarınız için güvenilir envanter sağlayıp, maliyetlerinizde; stok maliyetleri ve stok kayıpları nedeniyle oluşacak sapmalara engel olmanız için en uygun stok ve depo yönetimi yazılımlarını edinerek bulut teknolojisi üzerinden her zaman her yerden kolayca kontrol etmenizi sağlayan DİA Stok ve Depo Yönetimi Yazılımını edinebilirsiniz. Stok ve Depo programı çözümü sayesinde zamandan, yüklerinizden, masraflarınızdan tasarruf edersiniz.

Stok ve Depo Yönetimi’nin Avantajları

DİA Stok ve Depo Yönetimi Yazılımı ile stoklarınızı sektörel anlamda tamamen firmanızın ve sizin kendi ihtiyaçlarınıza göre düzenlemenize olanak tanır. Son derece kapsamlı ve kullanışlı paneli ile stok ve depo yönetiminizi kolayca gerçekleştirmenizi sağlar.

Stok ve Depo Yönetiminizi maliyetsiz bir yazılım ile yaptığınızda aşırı stoklarınızı önlersiniz, stok ve depo takibiniz doğru yaparak gelen taleplere karşı önlem alırsınız. Stok gereksinimlerinizi doğru belirlediğiniz de finansal yönetiminiz etkinlik kazanır. Tedarik, satış ve deponuz üzerindeki ek masraflarınız azalır. Malzeme ve ürün kayıplarınız en aza inecektir.

DİA Stok ve Depo Yönetimi Yazılımıyla; stok-depo bazında liste, depo grupları, seri-lot bazında stok yönetimi, 5 boyutlu stok takibi, varyant özellikli stok takibi, malzeme sınıflandırma ve ürün ağaç takibi, konsinye ürün yönetimi, stok rezervasyonları, son kullanma ve garanti takibi, barkod ile malzeme giriş-çıkış işlemleri, depo sayımı ve analizleri, eksi stok, asgari ve azami stok miktar takibi, alternatifli stok kullanımları, sınırsız sayıda standart ve miktarlı barkod tanımlama, etiket dizaynları ve ürün barkodlama, toplu hızlı stok bilgi ve fiyat güncellemeleri, reçete, hızlı üretim, ters üretim, envanter takibi, mobil depo yönetimi ve mükerrer kart birleştirme işlemlerinizi kolayca yapabilmenizi sağlar.

Stok ve Depo Yönetimi’nin İşletmeler için Önemi

Şirket verimliliğini ve kârlılığını arttırabilmek için stok ve depo yönetiminin doğru bir şekilde yapılması gerekir. Stok ve depo yönetimi, işletme için satın alınan malzemelerin depolara girmesi ve müşteriye satılmasına kadar olan envanter yönetimini geçmiş ve geleceğe dönük tüm süreçlerin değerlendirilmesini kapsar.

Firmalarda stok ve depo yönetiminin doğru ve sağlıklı bir şekilde yapılması, verimlilik ve maliyetlerin kontrolü açısından önem arz etmektedir.

Faaliyetleri birbirinden bağımsız olan işletmelerde, stoklar üretim ve mamul satışlarını doğrudan etkilemez. Ancak faaliyetleri birbirine bağımlı olan işletmelerde, stok ve depo yönetiminin doğru yapılamaması üretimin durmasına, gecikmesine ve müşteri taleplerinin karşılanmamasından dolayı müşteri memnuniyetsizliği ortaya çıkacaktır. Bu durum ise maliyetlerin artmasına ve müşteri kaybına yol açarak, şirketin tüm faaliyetleri doğrudan etkileyen sonuçlar doğuracaktır.

Sektörünüzde DİA Kurumsal Yönetim Sistemleri ile rekabette öncelik edinin!

Daha Fazla bilgi için DİA Stok ve Depo Yönetimi Panelimizi inceleyebilirsiniz: https://www.dia.com.tr/stok-ve-depo-yonetimi/