perakende satista kampanya yonetimi

Perakende Satışta Kampanya Yönetimi

Gözde Sünbül Pazarlama

Günümüzde tüketicilerin kampanya hassasiyeti artarken alışveriş sıklığı kampanya odaklı olarak artmaya başladı. Böylelikle dönüşürken büyüyen perakende satışta, rekabet yarışından kopmamak için kampanya yönetimi süreçlerini doğru takip etmek önemli bir hal almıştır.

Kampanyalar genelde firmaların satışlarını hareketlendirmek için belirli sürelerde geçici etkinlikler ile tüketiciyi özendirip izlenim bırakmak, pazar hacimlerini ve satışlarını artırmak için planlı ve geniş kapsamlı indirimli veya taksitli satış olarak uyguladıkları çalışmalardır.

Özellikle operasyon yoğunluğu satış odaklı gerçekleşen ve farklı kategorilerde bir çok ürünü bulunmasından dolayı perakende satışta kampanya yönetimi yapmak isteyen firmalar rekabet ortamında yer alabilmek ve iş süreçlerini doğru takip edebilmek için teknolojiyi kullanmalıdırlar.

Perakende satışta kampanya yönetimi ile firmaların amaçladığı ellerindeki stoğu eriterek, müşteri beklentisine doğru cevap verebilmek ve sadık müşteriler kazanmaktır. DİA Kampanya Yönetimi modülü ile dönem dönem yapmayı planladığınız kampanyalarınızı;

  • Sadece belirli bir ödeme planı için ve sadece belirli bir şubede ve tarih-saat aralığında geçerli olmasını sağlayacak şekilde planlayabilirsiniz.
  • Satış fiyatlarınızı carilere, oluşturduğunuz cari gruplara, stok kartlarına, markalara, stok gruplarına göre belirleyebilirsiniz.
  • DİA Kampanya Yönetimi üzerinden mal alım anlaşmalarında mal alım faturası girişi esnasında malzeme anlaşma fiyatları otomatik gelerek muhasebe personelinizin kolayca kontrol etmesini sağlayabilirsiniz.
  • Şubeye, ödeme planına, tarihe, saat aralığına göre geçerli olacak indirim ve bindirim kampanyaları uygulayabilirsiniz.
  • DİA’da tek tuş ile kampanya yaptığınız ürünler için kampanya fiyatları basılacak şekilde barkod-etiket basımı yapabilirsiniz.
  • Hacim, ağırlık ve tutar bazlı özel indirim ve bindirimler uygulayabilirsiniz.
  • Anlaştığınız tutarlardan farklı bir fatura ile karşılaştığınızda sistem bunu otomatik tespit edip fiyat farkı faturası oluşturulacaktır. Alım anlaşmalarına istinaden oluşan fiyat farklılıklarını tek tuşla hesaplayabilirsiniz.

Alış veya satış süreçlerinizi etkin yönetmek için DİA Kampanya Yönetimi modülünü kullanabilirsiniz.

DİA Kampanya Yönetimi modülünü e-ticaret, mobil, mağaza, malzeme bağlantısı, muhasebe ve finans yönetimi çözümlerinde de entegre kullanabilirsiniz. E-Ticaret sitenizde belirleyeceğiniz ürün veya müşteri gruplarına özel kampanyaları düzenleyebilirsiniz. Stok maliyetlerinizi, kar- zarar analizlerinizi doğru takip edebilirsiniz. Tüm alış veya satış işlemlerinizde fiyat farkını engellemek ve takibini kolaylaştırmak DİA ile tek tuşla anında mümkün!