yine bir fidye yazilimi bad rabbit yine dia kullanicilari etkilenmiyor

Etkili Bir Mobil ERP Stratejisi İnşa Etmek

DİA Yazılım

Mobil aygıtlar endüstriyi şekillendirmeye devam ettikçe, şirketler potansiyellerini nasıl en üst seviyeye taşıyacaklarını ve tüm süreçlerini nasıl iyileştirebilecekleri yönündeki arayışlarını sürdürüyorlar. Mobil ERP, verimi ile üretimini arttırmak ve maliyetlerini düşürmek isteyen her şirketin devrim olarak nitelendirdiği bir çözüm haline geldi. Şirketlerin mobil süreçlerini kolaylaştırmak adına DİA Mobil kullanıcılara sunuldu. Mobil ERP çalışanların masa başında olmadıkları zaman dahi çalışabilmelerine olanak tanıyan uygulama ve yazılımlar aracılığıyla birbirleri ile dosya paylaşımı yapabilmeleri için eşsiz bir ortam sağlıyor.

Bununla birlikte, sadece bir platform yaratmak artık günümüz koşulları içerisinde çok etkili bir yöntem olarak kabul görmemektedir. şirketlerin etkili mobil ERP stratejileri üretmeleri gerekmektedir.  İşte etkili bir mobil ERP stratejisi için göz önünde bulundurmanız gereken faktörler;

Fonksiyonlar ve özellikler

ERP yazılımını bilgisayar üzerinden kullanmakla aynı şey gibi görünse de işletmeler mobil cihazların fonksiyon ve özelliliklerini göz önünde bulundurarak aralarındaki farkı görmek zorundadırlar. Kuşkusuz bilgisayar ve dizüstü bilgisayarlar ile akıllı telefon ve tabletler arasında güç süreci bakımından oldukça büyük farklar vardır. Bir uzman görüşüne göre, öncelikle mobil ERP’niz ile ne yapmak istediğinize karar vermelisiniz.

Kullanıcı Deneyimi

ERP’nin başarısı çoğunlukla müşteri deneyimine dayanmasından gelmektedir. Birçok çalışanın konu yükleme hızına geldiğinde mobil araçlardan beklentileri fazla olmaktadır. Bu noktada ya özgün bir uygulama ya da bir web uygulaması edinme konusunda karar vermeniz gerekmektedir. İkisinin de artı ve eksileri vardır. Özgün uygulamalar daha fazla hız ve daha iyi bir sürecin garantisini veren mobil cihazlarla doğru yoldan bağlantı kurabilir. Bununla birlikte özgün uygulamalar daha fazla yazılım gerektirmektedir.  Web uygulamaları ise özellikler bakımından oldukça sınırlıdır fakat uygulama yaratılırken daha az iş çıkar.

Yeni DİA Mobil’i diğer benzer uygulamardan ayıran en büyük özelliği  tamamen kullanıcı dostu ve kullanıcı tarafından tasarlanabilen bir yapıya sahip olması. Örnek vermek gerekirse; kullanıcıya göre hangi alanın hangi ekranlarda görünüp hangilerinin görünmeyeceği ayarlanabiliyor, bu da kullanıcı için ekranda sadeliğe ve kullanıcı dostu bir arayüze sahip olmasını sağlıyor. Aynı zamanda liste tasarımları da kullanıcı bazında isteğe bağlı olarak yapılabilmesi ile benzersiz bir kullanıcı deneyimi sunması.

İnternet bağlantısı

Mobil ERP stratejisi geliştirirken göz önünde bulundurmanız gereken bir diğer faktör ise bağlantıdır.  Firmalar özellikle de denizaşırı iş ortaklarına sahip olanlar, bazı müşterilerin aynı internet hızına sahip olmayabileceğinin farkına varmalıdırlar.  Şu anda bazı mobil cihazlar çok daha iyi bir bağlantı kalitesi sunuyor.  Kuşkusuz ki bu durum hem müşteri hem de sağlayıcılar için büyük kolaylıkları da birlikte getiriyor.

Güvenlik

Son olarak yazılımın veri güvenliği çok büyük bir öneme sahiptir. Çalışanlar farklı aygıtlardan uygulamalara erişme özgürlüğü vardır ve güvenli olmayan bağlantı kullanmak tüm sistemi riske atar. Bazı şirketler üçüncü parti sağlayıcılar kullanarak uygulamalarının güvenliğini sağlarken, bazıları ise başka güvenlik çözümleri üretmişlerdir. İdeal olan, çalışanların hangi aygıtlar üzerinden nasıl güvenli biçimde uygulamaları kullanacağını belirten bir liste hazırlamaktır.

Mobil ERP kullanmanın riskleri olduğu gibi aynı zamanda işinizde sizi başarıya ulaştıracak, çalışanlarınızı eğitecek, uygun bir kullanıma ve güvenliğe sahip olan oldukça önemli bir araçtır. Mobil ERP daha fonksiyonel ve etkilidir.

DİA Yazılım olarak Mobil ERP sürecine geçmek, iş sürecinde mobil deneyimi yaşamaları için; 2017 yılı sonuna kadar tüm üyelerimiz, mobil paket ve mobil kullanıcı tanımlanmadan mevcut masaüstü kullanıcı bilgileri ile ücretsiz olarak DİA Mobile uygulamamızı kullanabilirler. Yapmaları gereken tek şey DİA Mobile uygulamamızı telefonlarına indirmeleri. Kullanıcı bilgileri ile giriş yapabilirler. Beta sürümü Haziran 2017’de yayınlanan DİA Mobil iOS versiyonu App Store‘dan, Android versiyonunu Google Play‘den indirilebilir.