Hakkımızda Sayfası Nasıl Olmalı?

Bir E-Ticaret Sitesinde Hakkımızda Alanı Nasıl Olmalı?

Gözde Sünbül E-Ticaret

Günümüzde e-ticaret sektörüne ilginin artması ve her geçen gün yeni sitelerin kurulması rekabetin de artmasına neden oluyor. Birçok site arasında farkınızı ortaya koymanız rekabette öne çıkmak için çok önemli. Fiziksel mağazalarda yüz yüze canlı yapılan her satış müşteride daha çok iz bırakıyor ancak e-ticarette bu yakınlığı yakalayabilmeniz için hakkımızda sayfanızı oluşturmaya hemen başlayın.

Bir e-ticaret sitesinde kendi hikayenizi anlatacağınız bir hakkımızda alanı mutlaka olmalıdır. Ziyaretçileriniz hakkımızda sayfası sayesinde sizi tanıyabilir, daha önce hiç alışveriş yapmadıkları bu sayfaya güven duyabilirler. Öylesine yazılmış birkaç kelimeden ibaret değil; detaylı, firmanızın tarihine, yeni kuruluyorsanız geçmiş tecrübelerinize, henüz hiç iş tecrübeniz yoksa neden bu işi yapmaya karar verdiğinize,  amaçlarınıza, hayallerinize yer vereceğiniz bir yazı olması insanların hem size kendini daha yakın hissetmesine hem de sitenizin günümüzde birçok sahtekarlık yapılan e-ticaret sitelerinden olmadığı konusunda potansiyel müşterilerinize güven vermesine sebep olacaktır.

Hazırlayacağınız bu yazının içeriğinde, resimler, videolar, özgeçmiş ve deneyimleriniz gibi sektördeki yeterliliğinizi ve farkınızı gösteren içeriklerle zengileştirmelisiniz.  Sitenizin en çok ziyaret edilebilecek alanı gibi görünmese de sizin hakkınızda bilgi almak isteyen, sitenizin güvenilirliğini sorgulayan, işbirliği yapacağınız kişilere bilgi veren bir sayfa olacaktır.

Ziyaretçileriniz için oluşturacağınız hakkımızda sayfasında aşağıdaki sorulara cevaplarınızı hazırlayarak e-ticaret sitenizdeki hakkımızda alanını kolayca oluşturabilirsiniz. Yazınızda kullanacağınız üslup, sattığınız ürüne, sektördeki mevcut imajınıza ve müşterilerinizle kurmak istediğiniz iletişime bağlı olarak samimi veya kurumsal olabilir. Buna karar verirken medyada kendinizi nasıl göstermek istediğinizle bağlantılı olarak karar vermelisiniz.

Kimsiniz?

Öncelikle firmanızın büyüklüğü hakkında bilgi verebilirsiniz. Özellikle köklü firmalar, firmalarının tarihçesi hakkında bilgi vererek güven sağlayabilir. Neden bu firmayı kurduğunuzu, eğer birkaç farklı ofisiniz veya fiziksel mağazalarınız varsa nerelerde olduğunu veya ilgili sektördeki tecrübelerinizi yazabilirsiniz.

Nasıl Başladınız? 

Neden bu işi yapıyorsunuz, firma amacınız ve sektördeki diğer oyunculardan farklı olarak vaadiniz daha uyguna ürünler sunmak mı yoksa daha kişisel tasarımlar mı, hedefiniz, firmanıza yüklediğiniz misyon gibi bilgileri bu alana ekleyebilirsiniz. Örneğin oyuncak satıyorsunuz. Oyuncakla ilgili bir işiniz yoktu ama çocuğunuz dünyaya geldi ve ona istediğiniz kalitede oyuncakları piyasada bulamadığınız için daha eğitici ve organik oyuncaklar üretmeye karar verdiniz ve onları satmak için online mağaza açtınız. Hikayeniz sizinle aynı sorunu yaşayan birçok annenin sizinle bir bağ kurmasına ve dolayısıyla markanıza yakınlık duymasına sebep olacaktır. Hikayeniz, aynı işi yapan farklı bir e-ticaret sitesine göre fark yaratmanızı sağlar.

Çalıştığınız Kişiler Kimler?

Şirketinize ait gerçek fotoğraflar ile kimlerle çalıştığınızı gösterebilirsiniz. Stok resimler gerçekçiliği yok edeceğinden kendi firmanıza özel resimleri paylaşmak güven uyandıracaktır.

Firmanıza emeği bulunan çalışanlarınızı da “hakkımızda” sayfanızda yer vermeniz hem firma içi ekibinizin aidiyetini artıracak hem de müşterileriniz kimlerle görüştüklerini akıllarında canlandırabilecekleri için firmanızın profesyonelliğini gözler önüne serecek, ayrıca sahte bir e-ticaret sitesinden alışveriş yapmadıklarına olan inançları artacaktır.

Destek Verdiğiniz Yardım Kuruluşları Kimler?

Firmanızın desteklediği yardım kuruluşları bu konularda hassas müşterilerinizin gözünde önemli olacaktır. Firmanıza karşı daha sempatiyle yaklaşılmasını sağlar.

Kazandığınız Ödülleriniz Neler?

Şirketinizdeki tüm önemli olayları listeleyin ve aldığınız sertifikaları, ödülleri bu sayfanızda sergileyin. Bu firma kariyeri ve rakiplerden daha üstte konumlanmanızı sağlayacaktır. Müşterilerinize güven ve başarılı bir firma imajı gösterebilirsiniz. Her başarınız sizin ve firmanızın referansı olacaktır.

DİA E-Power’ın kolay yönetim paneli ile “Hakkımızda” ve diğer sayfaları oluşturmak çok kolay. Ücretsiz denemek için hemen formu doldurun, DİA E-Power’ın benzersiz özelliklerini keşfedin!