Başarılı Restoran Programı

Başarılı Restoran Programı

DİA Yazılım ERP

Doğru bir hızlı satış yönetimi seçimi yapmak; restoran, kafe, otel ve perakende sektöründe var olan işletmelerin başarıları için büyük önem taşır. Geleneksel yazar kasa ve kredi kartı okuyucularına alternatif olan sistemlerin, ödemeleri kolayca alabilmenin yanı sıra gelişmiş bazı özellikleri de bulunmaktadır. Bu özellikler işletmenin; satış takip, stok kontrol, müşteri takip ve muhasebe süreçlerini kolaylaştırır.

Başarılı bir hızlı satış sistemi, mutfak ile personel arasındaki iletişimi kolaylaştırır. Siparişler doğrudan mutfaktaki bilgisayara aktarılır. Bu sayede servis yapan personel ile mutfaktaki personelin iletişimi minimuma iner, siparişler gecikme yaşamadan, zamanında müşteriye servis edilir. Tam donanımlı bir pos/restoran programı, işletmeye adeta muhasebe departmanı gibi hizmet verirken, işletmenin gelir ve giderlerinin detaylı raporlanmasını da sağlar. Böylece kar ve zarar beyanıyla birlikte satış vergisi de kolayca düzenlenir.

Hızlı satış sistemlerine ayrılan bütçeler her zaman çok önemlidir çünkü doğru hızlı satış ile maddi kayıplar minimize edilmiş olur. Ancak seçilen hızlı satış sistemi işletmenin operasyonel değişikliklerine göre güncellenebilen bir teknolojiye sahip değilse, hızlı satış sisteminin değiştirilmesi zorunluluğu doğar. Böyle bir durumda yeni hızlı satış sisteminin satın alınmasının dışında sistemi kullanacak personelin tekrar eğitimi de söz konusu olacaktır. Bu tür yenilikler işletmeyi hem zaman hem de maddi kayıplara uğratacaktır. DİA Kurumsal Yönetim Sistemi’nde sunulan çözümler arasında yer alan Restoran Yönetimi ile yapılan hızlı satışın, işletmelerin başarısına sağladığı katkı gerek maddi gerekse zaman anlamında büyüktür. DİA ile ekstra teknik donanım satın alınmasına gerek kalmadan yazılım otomatik olarak kendini günceller ve işletme ihtiyacına göre uyarlanır. İşletmenin kapısının açıldığı ve malzemelerin firmalar tarafından teslim edilmeye başlandığı andan itibaren, gün sonuna kadar siparişler, malzeme tüketimleri gibi tüm işleyiş süreçleri DİA Restoran Yönetimi tarafından kayıt altına alınır. Her sınıftan yiyecek-içecek işletmesinde (paket servis, self servis ya da alakart servis) kullanılmak üzere tasarlanan DİA Restoran Yönetimi Çözümleri, gelirlerin artırılmasını amaçlar.

DİA Restoran çözümlerinin yaygın tercih edildiği işletme türleri aşağıdaki gibidir:

  • Restoranlar
  • Kafe ve barlar
  • Gece kulüpleri
  • Oteller
  • Self servis restoranlar
  • Paket servis işletmeleri
  • Pastaneler
  • Spor / sağlık merkezleri
  • Fabrikasyon üretim yapan çok şubeli işletmeler

DİA Restoran Yönetimini siz de hemen denemek için demo talep formunu doldurun.