İşletmeler E-İrsaliye Zorunluluğu Olup Olmadığını Anında Öğrenebilecek

İşletmeler E-İrsaliye Zorunluluğu Olup Olmadığını Anında Öğrenebilecek

İş süreçlerinde özgürlük ve kolaylık sağlamak için çalışmalarına devam eden DİA Yazılım, işletmelerin e-irsaliye zorunluluğu var mı, yok mu öğrenebilmeleri için www.eirsaliyezorunlulugu.com sitesini KOBİ ve işletmelerin kullanımına açtı. 

Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB), elektronik belge kullanımının artırılmasını amaçlayarak yayınladığı Vergi Usul Kanunları (VUK) ile yeni değişikliklere giderek, her yıl e-belge kullanan işletme sayısını artırmaya devam ediyor. Böylece pek çok işletme e-irsaliye zorunluluğu kapsamına giriyor. Mükellefler e-irsaliye kullanarak, verilerini elektronik ortamda saklayabiliyor, bu sayede de arşivleme masraflarından kurtulabiliyorlar. E-irsaliye kullanarak, onaylama, kargolama gibi süreçlerde zaman, para ve iş gücü tasarrufu sağlayarak maliyetler en aza indirilebiliyor. E-irsaliye ile alıcıya anında bilgi ulaşıyor ve kabul, iade, iptal süreçleriyle ilgili hızlıca anlaşma sağlanabiliyor.

DİA Yazılım, hazırladığı www.eirsaliyezorunlulugu.com sitesiyle KOBİ’lerin ve işletmelerin işlerini kolaylaştırarak, kısa bir test sonrası e-irsaliye zorunluluklarının olup olmadığını hemen öğrenmelerini sağlıyor. DİA ayrıca, mobil uygulaması ile e-irsaliye oluşturma işlemlerinin mobil cihazlardan gerçekleştirilmesine olanak tanıyor.

E-irsaliye zorunluluğu olan işletmelere çağrıda bulunan DİA Yazılım Genel Müdürü Suha Onay, “DİA Mobil ile artık dijital ortamdan e-irsaliye oluşturmak şirket içi süreçleri hızlandırıyor. E-İrsaliye uygulamasına dahil olmak isteyen mükellefler, GİB tarafından e-irsaliye özel entegratörlük izni alan özel entegratörlerden biri ile anlaşarak e-irsaliye kullanmaya başlayabilirler. Böylece mükelleflerin GİB’e bildirimde bulunmasına gerek kalmaz. DİA’nın gelişmiş mobil uygulaması da tüm bu çözümlerin şirket dışında da özgürce kullanılabilmesine olanak sağlıyor” şeklinde konuştu.