DİA ile Bulutta Verimli bir ERP’ye Adım Atın!

DİA ile Bulutta Verimli bir ERP’ye Adım Atın!

DİA olarak bulut tabanlı ERP hizmeti ile küçük ve orta ölçekli şirketlere verimlilik oluşturmak için yardımcı olacağımızı her zaman belirtiyoruz.

Bulut Bilişim küçük ve orta ölçekli işletmelere maliyetli depolama, web hosting ve e-posta gibi yoğun işlevlerde kullanılmak için olanak sağladı. Fakat daha küçük bir çok şirket iş süreçlerini yönetmek, gelecekteki büyüme planları için yeterli ERP çözümlerini birleştirme konusunda mücadele ediyor.

Temel iş süreçlerini izlemek ve yönetmek için ERP kullanımı büyük işletmeler de bir dayanak noktası olmuştur. ERP; üretim, sipariş işleme, envanter yönetimi tutmak, nakit, ham madde, sipariş, bordro, iç dış paydaşlar arasında kesintisiz üretim kapasitesi gibi iş izleme kaynakları oluşturmada yardımcı olan çok önemli bir iş araç. Ancak bununla ilgili KOBİ’ler için çok fazla seçenek bulunmuyor. Küçük ve orta ölçekli şirketler büyüdükçe kullandıkları lokal çalışan yazılımlardaki çözümleri ayarlamak çok kolay olmuyor ve bir sonraki seçenek ise gerçekten pahalı ve verimsiz bir kurumsal çözümü oluyor. Yani bir çok büyüyen işletmeler finans, stok, satın alma, çeşitli veri tabanları ile entegrasyon edilmiş Web mağazaları ve online siparişleri yürütmek için yaptıkları birleştiricilik ile parçalara ayrılmış sistemler (inanılmaz karışık) olarak son bulmakta.

Altyapı

DİA, KOBİ’ler için ERP entegrasyonu ile önündeki engelleri kaldırmak için tasarlanmış bir bulut tabanlı ERP çözümüdür. Bu bir bulut tabanlı hizmet olduğu için, maliyet tasarrufu ve verimlilik sunuyor. Orta ölçekli şirketlerde ERP benimsenmesinde en büyük engellerden biri altyapı olmuştur. Bu işletmeler kendi veri merkezini oluşturmak ve tam ölçekli bir ERP çözümü destekleyebilecek bir altyapıya sahip olmak için yeterli teknik desteği ve para kaynağı yok. Ancak bu gereksinimler bulut ile birlikte buharlaşıp gitmekte.

Buna ek olarak, kullanıcı başına, modül başı fiyatlandırma modeli herhangi bir ölçekli işletmeler için ERP’yi uygun hale getirmekte. Ve bu maliyet tasarrufları işletmenizi büyümesinde yeniden yatırım olarak kullanılabilir. Modül başına ödeme modeli çok daha uygun fiyatlı. Önceleri geleneksel ERP çözümleri için lisans maliyetleri fazla göz korkutucuydu.

Bu çözümlerin özellikleri ve işlevleri sadece kullanılamama anlamına gelmiyor aynı zamanda bir para kaybına da neden oluyordu. Bulut, işletmelerin bu tür sorunlarını ortadan kaldırabilecek bir yapı sunmakta. Bu sebeple DİA her yönüyle Bulut mantığında bir sistem olarak vardır.

Müşterilerin, esneklik ve verimlilik ihtiyaç taleplerini bulutun karşıladığının ve başka seçeneklerinin de olmadığının zamanla farkına varılması gerekmekte. KOBİ’lerin bir an önce ERP tercihlerinde Bulut tabanlı olmasına bir koşul olarak görmelerini beklemekteyiz. DİA olarak müşterilerin ihtiyaçlarına çok yüksek oranda cevap veriyor tüm KOBİ’leri DİA kullanmaya davet ediyoruz. Yeni tanışacaklar buradan demo talebinde bulunulabilir.

Kaynak: cio.com.tr