Restoran Yönetimi Yemeksepeti Entegrasyonu Sağlandı.

Restoran Yönetimi Yemeksepeti entegrasyonu sağlandı. Gerekli lisans verildikten sonra kullanıcılardan Yemeksepeti Entegrasyon Parametresi aktif edilerek entegrasyon tanımlamaları yapılabilmektedir. Entegrasyon tanımları detaylı bilgi için;
https://sites.google.com/a/ly.com.tr/dia-kb/home/restoran/yemek-sepeti-entegrasyonu?pli=1


İrsaliye Kalemleri Listesi Raporuna Stok Model Alanı Eklendi.

İrsaliye Kalemleri Listesi <scf9001a> raporu satır alanlarına Stok model alanı eklendi.


Malzeme Fişine Ürün Resimlerinin Gelmesi Sağlandı.

Malzeme Fişi <scf2701a> tasarımına eklenen resim ve alan özelliklerinden seçilen Malzeme Resmi ile malzeme fişine ürün resminin gelmesi sağlandı.


Kullanıcı Kartına Ön Tanımlı Proje Seçim Alanı Eklendi.

Kullanıcı kartı <sis3101> içerisinde Ön tanımlı parametreler alanına Proje kolonu eklendi. Bu şekilde tanımlanacak Proje ile Proje Kodu olan ekranlara öntanımlı proje kodunun set edilmesi sağlandı.


Barkodların Küsuratlı Olarak Sisteme Okutulabilmesi Sağlandı.

DİA içerisinde barkod okutucu ile içerisinde virgül, nokta gibi karakter içeren ondalık haneli barkodların, sayısal alanlara okutulmasında değerin, küsuratlı olarak okutulabilmesi sağlandı. Aynı zamanda Sayı alanlarında ö ve ç harflerinin virgül görevi görmesi sağlanarak hem ‘,’ hem de ‘.’ şeklinde küsuratlı sayıların düzgün gelmesi sağlandı. Bu geliştirme ile sayı alanlarında ö ve ç harflerine basılırsa onlar da virgül görevi görecektir.


Banka Ekstrelerinin DİA’ya Aktarılması Sağlandı ve Eğitim Videosu Yayınlandı.

Tüm bankaların kullandığı MT940 Ekstre formatındaki Banka Ekstrelerinin DİA’ya aktarılması sağlandı. Banka Ekstrelerinin DİA’ya nasıl aktarılacağını anlatan eğitim videosu yayınlandı.


Banka Kredilerinin Muhasebeleştirilmesi Sağlandı.

Muhasebe Bağlantı Kod Listesi <muh2000> ekranında [F4 Ekle] Butonu Banka Bağlantı Kodları altına Banka Faiz Gider Hesabı, Banka BSMV Gider Hesabı, Banka KKDF Gider Hesabı olmak üzere 3 tane muhasebe bağlantı kodu eklendi. Yapılacak bu bağlantı kodları tanımı ile Banka kredi taksit ödemesi sonucu oluşan banka fişlerinin muhasebeleştirilebilmesi sağlandı.


Eğitim Kurumları Lisansına Otel ve Restoran Yönetimi Modülleri Eklendi.

Eğitim kurumları için hazırlanmış olan Eğitim Kurumları Lisansına otel ve restoran yönetimi modülleri eklendi.


Toplu İşlem Ekranında e-Arşiv Faturaları için Ön Kontrol Yapılması Sağlandı.

Toplu işlem ekranından faturalandırma işlemini yaparken e-Arşiv faturalarına ön kontroller eklendi. Bu ön kontroller Sistem parametresinde yer alan E-Arşiv – XSD Schematron Kontrolü yapılsın mı? (efa.03.14) “Evet” olması durumunda çalışmaktadır. Yapılan bu işlemin amacı çok verisi olan sunuculara hız kazandırmaktır. Ön kontroller sağlanırken aşağıdaki maddelere dikkat edilmektedir.
• Cari kartın vergi numarası veya tc kimlik numarası olup olmadığı,
• Eğer vergi numarası var ise 10 haneli olup olmadığı,
• Eğer TC kimlik no var ise 11 haneli olup olmadığı
• Carinin ünvanının olup olmadığı,
• Eğer cari şahıssa soyadı olup olmadığı,
• Firma kartındaki vergi no kontrolü (aynı şekilde hane sayısı),
• Fatura içerisinde tevkifat tutarı varsa tip kodunun tevkifat, iade veya sgk olup olmadığı,
• Fatura kalemlerinde miktar girilip girilmediği,
• Faturanın ödeme planı olup olmadığı… gibi.


e-Arşiv Faturalarının Tekrar Toplu e-Posta Olarak Gönderilebilmesi Sağlandı.

e-Arşiv faturalarında gönderim tipi e-posta olan faturalar için tekrar toplu olarak e-posta gönderilebilmesi sağlandı. Bunun için e-Arşiv Giden Kutusu <efa2000> [F12 Diğer] butonuna “Seçili Faturalara Tekrar E-posta Gönder (Toplu)” seçeneği eklendi.


e-Defter Gönderiminde Çıkan Uyarıların Anlaşılır Hale Gelmesi Sağlandı.

e-Defter Hazırlama <muh1610> ekranında [F2 Oluştur] butonuna tıklanıldığında verilen tarih aralığındaki muhasebe fişlerinin ön kontrolden geçmesi için geliştirme yapıldı. Bu ön kontrol ile çıkan uyarıların daha anlaşılır hale gelmesi sağlandı.


e-Faturada Alt Toplamlardaki Özel Vergi Oranının Parametrik Olarak Gruplanabilmesi Sağlandı.

e-Faturada alt toplamlardaki özel vergi alanının orana göre gruplanmaması parametrik olarak ayarlanabilmesi sağlandı. Sistem parametrelerine Özel Vergi Oranına Göre Alt Toplam (efa.01.15) parametresi eklendi. Bu parametre ile Evet denirse özel vergi oranına göre alt toplamları gruplamakta. Hayır denirse özel vergi oranını dikkate almamakta ve xml’e yazmamaktadır.


e-Fatura Senaryosuna Göre Fatura Seri Numara Kontrolü Sağlandı.

e-Fatura senaryosuna göre eğer yeni bir serinin ilk faturasını kesiyorsak o serinin kullanım durumunun kontrol edilmesi, kullanılmış ise uyarı verilmesi sağlandı.
e-Fatura kesiyorsak, o seri e-arşivde kullanılmış mı?
e-Arşiv kesiyorsak o seri e-faturada kullanılmış mı? gibi…


DİA Mağazacılık Çözümleri için Sadakat Kart Geliştirmeleri Yapıldı.

Cari kartı Diğer sekmesine Sadakat Kart No alanı eklendi.
Sadakat numarasına sahip Cariler için hangi koşullarda puan kazanılacağı ve bu puanların harcama koşullarının belirleneceği Puan Kampanya Listesi <scf4130> ekranı eklendi. Puan Kampanya Listesinden eklenecek Puan Kampanya ile kazanılacak puanın belirli bir tutar üzerinde farklı malzeme filtrelerine göre (Örneğin;Grup, özel kod, Marka.. ), belirli ödeme planına veya fiyat grubuna bağlı olacak yüzdesel veya tutarsal olarak puan tanımlaması sağlandı. Burada iki farklı tarih ile puanın kazanıldığı ve kullanıldığı tarih olarak iki değer alanları oluşturuldu. Hızlı satış ekranından yapılan satış ile ilgili carilerin sadakar kart numarası girişi sonrası belirtilen kriterlere uyması durumunda cari kart için bir sonraki harcamasında kullanılmak üzere puan işlemlerinin yapılması sağlandı. Yapılan Puan hareketleri için  Puan Hareket Listesi <scf4140> ekranı geliştirildi. Cari kart listesi [F12 Diğer] butonuna Puan Hareketleri eklendi ve cari puan hareketi takibi sağlandı.


DİA Mağazacılık Çözümlerinden Hediye Çeki Geliştirmeleri Yapıldı.

Hediye Çeki Listesi <scf4110> ekranı geliştirildi. Bu ekrandan eklecek Hediye Çeki <scf4111> ile Satış faturalarında ve Alınan siparişlerde indirim veya Tutar olarak hediye çeki tanımlamasının yapılması sağlandı.


DİA Mağazacılık Çözümlerine 3 Al 2 Öde Promosyon Türü Eklendi.

Promosyon Kartı <scf2621> hediye tür alanına “Hediye Ürün (En ucuzu)” eklendi. Bu seçenek ile tanımlanacak bir promosyonda 3 üründen en ucuzunun hediye olması sağlandı.


Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmaz.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

BİLGİ AL