DİA Mayıs Geliştirme Bülteninde Öne Çıkan Notlar

DİA Kurumsal Yönetim Sistemi Mayıs Ayı Geliştirme Bülteni geçtiğimiz Pazartesi yayınlandı. DİA kullanıcıları için öne çıkan geliştirmeleri seçtik. Bu geliştirmelerin siz firmalara ne gibi faydalar sağladığına bir göz atalım.

Hizmet Maliyet Dağıtımlarında Personel Maliyetleri:

Hizmet Maliyet Dağıtımları ekranında Fiş Türlerine Alınan Hizmet ve Verilen Hizmetlere ek olarak Personel Bordroları ve Demirbaş Amortismanları eklenmiştir. Bu sayede firmaların daha doğru rakamlarla maliyet analizi yapabilmeleri daha da kolaylaşmıştır.

Üretilen veya tedarik edilen malın maliyeti üzerine, personel için hesaplanan iş veren maliyet tutarlarının, üretim veya tedarik miktar, tutar, ağırlık, hacim gibi yöntemler kullanarak dağıtılması sağlanmıştır.

Bu sayede, stok maliyet değerleri ve buna bağlı olarak alınacak maliyet içeren karşılaştırma raporları (kar-zarar) veya envanter değerlemeleri gibi veri analizlerinde, personel giderleri eklenmiş stok inceleme imkanı sunulmuştur. Aynı şekilde, edinilen demirbaşlar için, işletmeye giren amortisman giderlerinin de, malın maliyetine eklenmesi sağlanmıştır.

İşletmelere, stok ve maliyetini içeren konular için gerçek stok maliyeti hesaplama faydası sağlanmıştır.

Listelerde Sadece Seçili Satırların Kolaylıkla İstediğiniz Dosyaya Aktarılabilmesi:

Tüm listeler üzerinde, çoklu satır işaretlemesi yapılan satırlar için dışarı sadece seçili satırlar için Excel’e çıktı alınabilmesi imkanı sağlanmıştır. Sadece Excel (.xls) değil, .TXT, .HTML ve .PDF olarak da kaydetme imkanı bulunmaktadır. Bu sayede işletmeler için, hızlı veri alma, bu veriye bağlı raporları hızlı hazırlama için imkan sağlanmıştır.

Proje Bazında Genel Analiz Gruplama İmkanı:

Genel Analiz ekranında Proje fişleri incelenirken Cari Hesaba göre verilerinizi analiz etme imkanı sağlanarak daha detaylı ve istenilen Cari Hesap için Proje Analizi yapılabilmektedir.

Proje raporlamaları için, cari kod ve ünvan bazında getirilen yenilik sayesinde, bir cari üzerinde, bir cari veya carilere ait gelir-gider-kar bilgilerinin alınması sağlanabilmektedir.

Böylelikle işletmeler, cari bazlı olarak kar durumunu, projelerine göre değerlendirme imkanına sahiplerdir.

 

DİA Yazılım ile ilgili tüm geliştirmeleri buradan takip edebilirsiniz. Siz de DİA’nın firmanıza sunduğu kolaylıklardan faydalanmak için hemen demo talebinde bulunabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmaz.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

BİLGİ AL