DİA, Bir Kobi Hikayesi'ni Gururla Sunar! Keyifli Seyirler... İZLEYİN!

Teklif ve Sipariş Modellerine Teslimat Tarihi Eklendi.

Teklif ve Sipariş fişlerinde Diğer sekmesine Teslimat Tarihi alanı eklendi. Bu alanda güncelleme yapıldığında kalemlerdeki Teslimat Tarihlerininde güncellenmesi sağlandı.


Seri-Lot Listesi Seri Listesi ve Lot Listesi Olarak İki Ayrı Ekrana Ayrıldı.

Seri-Lot listesi ayrılarak, Seri Listesi ve Lot Listesi ekranları oluşturuldu. Bu geliştirmeyle seri-lot listesiyle bağlantısı olan ekranlarda değişiklik yapılarak türe göre Seri Listesine veya Lot Listesine bağlanması sağlandı.

Değişiklik yapılan ekranların listesi;
Kayıt tarihçe ekranında seri-lot kartı, seri ve lot kartı olarak ikiye ayrıldı.
Seri-Lot Özellikleri/Barkod Basımı ekranına tür combosu eklenerek, tabloya bu comboya göre veri eklenmesine izin verildi.
Kart Birleştirme ekranında seri-lot kartı, seri ve lot kartı olarak ikiye ayrıldı.
Servis Hizmet Yönetimiyle alakalı işlemlerde sadece seri listesinin açılması sağlandı.

blank

blank

blank

blank


Seri Listesi Raporuna Alış ve Satış Fatura Model Alanları Eklendi.

Seri Listesi Raporu satır alanlarına Satış Fatura (*) ve Alış Fatura (*) model alanları eklendi. Böylece faturalar içerisindeki birçok alanın tasarıma gelmesi sağlandı.

blank


Lot Takipli Mal Alımı Fatura ve İrsaliyelerinde Tarih ve Not Alanlarında Değişiklik Yapılabilmesi Sağlandı.

Lot Takipli ürünler için Mal alım fatura ve irsaliye girişi sırasında Seri-Lot sekmesinde yer alan lot alanının değişikliğe izin vermesi ve tarih girişi yapılabilmesi sağlandı.

blank


e-Fatura Başlık Parametrelerine “Cari Kısa Açıklaması” Eklendi.

Cari Kart Bilgileri içindeki kısa açıklama alanının e-Faturada başlık alanına eklenmesi sağlandı. İlgili alanın e-Fatura başlık alanına gelebilmesi için Sistem Parametreleri, e-Fatura başlık parametresi (efa.01.01) bağlı not kısmına “Cari Kısa Açıklaması” eklendi.

blank

blank


SGK’ya e-Fatura Kesilmesi Sağlandı.

Fatura işlemi sırasında e-Fatura & e-Arşiv tipi alanına SGK seçeneği eklendi. Bu seçenek ile SGK ‘ya e- Fatura kesilmesi sağlandı. SGK’ya kesilen e-Faturalarda tevkifatlı olarak ürün veya hizmet faturası kesilebilmesi sağlandı.

blank


Personel Puantaj İşlemlerinde Saatlik Personel İçin Puantaj Yapılabilmesi Sağlandı.

Personel kart bilgileri içerisinde Çalışma Bilgileri sekmesinde yer alan Ödeme türü şeklinde “Saat” seçili personel için puantaj hesaplaması sağlandı.

blank

blank


Asgari Ücretli Çalışan Personel için Gelir Vergisi Dilim Geçişinden Kaynaklı Net Asgari Tutarın Altına Düşmemesi için Geliştirme Yapıldı.

Asgari ücretli çalışan personellerin gelir vergisi dilimi nedeni ile asgari ücret altına düşmemesi için geliştirme yapıldı. Asgari Geçim İndirimi çalışmasının kasım ayından itibaren yapılması sağlandı.

İlgili mevzuata; http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2017/12/20171206-14.htm  /adresinden ulaşabilirsiniz.


Gelişmiş Üretim Reçetelerinin Aktarımı Sağlandı.

Gelişmiş üretim reçetelerinin XML yoluyla veri aktarımı sağlandı. Bu geliştirme ile yeni bir firma açılışında reçetelerin yeni firmaya aktarımı sağlandı.

blank


IBM Genius Stok Kart Aktarımlarında 5 Farklı Fiyat Aktarımı Sağlandı.

Pos/ Yazarkasa/ Terazi Tanımı ekranı ile IBM Genius Stok Kartları Fiyat 6-10 seçeneklerinin aktarılması sağlandı.

blank


Müşteri İlişkileri Yönetimi ve Görev Takip Sisteminin Proje Yönetimi ile Bağlantılı Çalışması Sağlandı.

Müşteri İlişkileri Yönetimi (MİY) ve Görev Takip Sistemi(GTS)’nin Proje Yönetimi ile bağlantılı çalışması sağlandı. Bu çalışma ile Fırsat Kartlarının, Görev Tanımlarının ve Görüşme Notlarının proje bazında takip edilebilmesi gerçekleştirildi. Fırsat Kartına , Görev Tanımına ve Görüşme Notları ekranlarına proje kodu model alanı eklendi. İlgili ekranlardan proje seçilerek ekleme ya da değiştirme yapılınca otomatik olarak Proje Fişi oluşması sağlandı. Proje Ekstresi raporunda ilgili belge türlerinin raporunun alınması sağlandı.

blank

blank

blank

blank

blank


Restoran Modülüne “Garson Değiştirme İstisna Kullanıcılar” Parametresi Eklendi.

Restoran Modülü Sistem parametrelerine (rst.02.09.2) Garson Değiştirme İstisna Kullanıcılar parametresi eklendi. Bu parametre ile virgülle ayrılarak tanımlanmış kullanıcıları, şifre istemeden satış ekranına yönlendirmesi sağlandı.

blank


Alt Birimli Stokların Aktarımı Eğitim Videosu Yayınlandı.

Alt Birimli Stokların Excel veri aktarımı ile nasıl aktarıldığını anlatan eğitim videosudur.

blank

DİA Mobil Eğitim Videoları Yayınlandı.

Dia Mobil üzerinden İlk Kurulum Ayarları, İlk Yapılması Gereken Ayarlar, Ön Tanımlı Parametre Kullanımı, Firma ve Dönem Değiştime işlemleri, Cari Kontrolleri, Stokların Kontrolleri , Kasa Kontrolü ve Tahsilat İşlemleri ve Ödeme Planı kullanımlarının nasıl yapıldığını anlatan eğitim videolarıdır.

blank

blank

blank

blank

blank

blank

blank

blank

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmaz.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

BİLGİ AL