Modern İşletmeler
için Modern Yazılım

Öğrenci Servis Yönetimi

Servis yönetiminde amaç öğrencilerin ve araçların doğru bir şekilde planlanması, günlük servis işleyişinin sağlanması bunun sonucunda öğrenci için dönem bazında ne kadar km yapıldığı, öğrencinin servis alışkanlıkları, örneğin hep geç kalıyor yada sürekli ailesi bırakıyor gibi raporların alınabilmesi sağlanmaktadır. Planlama aşamasında araç belirtilen saatte görevde mi, öğrenci başka araçta mı, öğrenci etüde kaldı mı, araç kapasitesi aşıldı mı, öğrenci okula geldi mi gibi pek çok kontrol yapılarak planlama yapan kullanıcının hata yapmasına engel olunmaktadır.

Öğrenci Kartları

Sabit Dağıtım Planları

Aracın sabit planlarının girildiği kısımdır. Örneğin pazartesi, çarşamba 01 numaralı araç alma görevine 07:15-08:00 arasında yapar, öğrencileri de bunlardır gibi yalnız bir kereliğine tanım yaparsanız, görevlendirmede otomatik olarak yapılır. Örneğin bir öğrenci 01 numaralı aracın listesinden 02 ye geçti, hemen planlarda değişiklik yaparsanız, bugünden sonraki tüm planlar son haline göre yapılacaktır. bir başka durumda öğrenci birkaç gün raporlu olsun ve gelmesin, bunu da anlık dağıtım talebine girerseniz planlamada dikkate alınacaktır ve 01 numaralı araç şöforünü uyarı olarak gidecektir.                                 

Araç Görevlendirme

Belirtilen tarihteki araç görevlendirme durumları günün saatlerine göre ayrıntılı bir şekilde gösterilir.  Görevler türlerine göre farklı renklerde gösterilir. Araca tıklandığında gün içindeki tüm görevleri ve öğrenciler görüntülenir. İstenilen öğrenciler toplu seçim metoduyla araca atanabilir veya araçtan çıkarılabilir.

Şoför Görev Takibi

Şoförlerin kendi görevlerini takip etmesini sağlayan ekrandır. Sıraki görevi şoförün önüne getirilir. Alma görevlerini kendisi, bırakma görevleri okul kapısına konulan barkodlu sistem tarafından başlatılır. Yine alma görevleri okul kapısındaki barkod tarafından sonlandırılır, bırakma görevi iste son öğrencinin bırakılmasıyla otomatik sonlanır. Şoförün göreve başlama ve bırakma saatleri takip edilir. Göreve geç başlayan şoförler günlük raporda belirtilir. Yine örneğin 20 dk geç başlama durumunda öğrenci velisine otomatik sms mesajı gitmesi sağlanabilmektedir.

Merkezden Araçları İzleme

Aracın yaptığı her işlem merkeze 3G aracılığıyla anlık iletilmektedir. Tüm araçlar tek ekran üzerinden takip edilebilmektedir. Aracın en son hangi öğrenciyi aldığı, sırada hangi öğrencinin olduğu, harita üzerinde hangi noktada olduğu, sonraki öğrencinin tahmini alma saati, aktif görevde olup olmadığı gibi bilgilere ulaşılabilmektedir. İstenirse bu ekran üzerinden görev başlatma yada sonlandırma yapılabilmektedir. Görevin planlama saat dilimi ve net olarak göreve ne zaman başlamış ekrandan takip edilebilmektedir.

 

Öğrenci listesinden öğrencinin okuldamı yada dışarda mı olduğu bilgisine ulaşabilirsiniz. Yine öğrenci listesinden son getirecek/getiren araç veya son bırakan/bırakacak araç bilgisine ulaşabilirsiniz. Yine bu ekran üzerinde hemen öğrencinin girişini / çıkışını yapabilirsiniz.

Kapıdan Öğrenci Giriş - Çıkışı

Öğrenciler ve velileri için kartlar hazırlayabilirsiniz. Öğrenciyle ilgili tüm servis hareketlerinde bu kartlar büyük kolaylık sağlamaktadır. Kapıdan giriş aşamasında öğrenci kartını okutur ve direk okula giriişi yapılır. Çıkarken de kart okutup çıkış yapar ve ilgili araçtan kendini düşürtebilir. Tabi şöfore uyarı olarak gider.Yine veli öğrenciyi almak için kapıya geldiğinde üzerinde resim olan karttan güvenlik görevlisi veliyi tanır ve okutunca ilgili öğrencinin hatta birden fazla öğrenciyse isimleri gelir ve güvenli bir şekilde öğrencinin teslimini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Araç giriş yapınca araçta bulunan ve pas geçilmeyen tüm öğrenciler otomatik olarak giriş yapar, yine aynı durum araç çıkışında da gerçekleşir.