Blog

Yönetim sistemini yakından tanıyın…

Blok Zinciri (Blockchain) ve Bitcoin Nedir?

Blok Zinciri (Blockchain) ve Bitcoin Nedir?

Internet, artık cüzdanlarımızı ve paralarımızı da dijitalleştirdi. Para birimleri değişti, ekonomi değişiyor. En çok kazandıran yatırım araçları artık banknotlar, arsalar, evler ya da arabalar değil. Bitcoin ve türevlerinin olduğu kripto para dünyası ve blok zinciri kavramlarını açıklıyoruz.

Hiç beklemedikleri anlarda insanları zengin eden ve dünya ekonomisinin mezarını kazan denetimsiz para birimlerini duymuşsunuzdur. Peki bu para nasıl oluyorda üretiliyor ve sistem nasıl […]

Çevre Dostu Bulut Bilişim

Bulut Bilişim, düzenli ve ölçeklenebilir bilişim teknolojilerinin sağladığı olanakların dağıtıldığı ve gerçek bir zamanda İnternet teknolojilerini kullanarak bir servis olarak tüketildiği bir çeşit programlamadır. Bulut servisleri, sadece İnternet ya da ağı kullanmaktan çok, birisi Internet’teki ya da ağdaki servisin ya da kaynağın dağıtımı için sorumluluk aldığında var olur. Üç çeşit bulut servisi vardır:

– Müşteri İlişkileri Yönetimi gibi iş uygulamalarını içeren […]

Türkiye’nin İlk Yerli 3D Yazıcıyı Üreten Şirket Zaxe’nin tercihi DİA

Türkiye ‘nin ilk yerli 3 boyutlu yazıcı üreticisi Zaxe 3D Printing Technology, üretimini, müşteri ilişkileri yönetimini, maliyetlerini ve bütün süreçlerini daha kolay daha hızlı yönetebilmek ve her yerden ulaşabilmek için DİA Kurumsal Yönetim Sistemlerini tercih etti.

Zaxe 3D Printing Technology Genel Müdürü ve Ortağı Koray KURHAN DİA ile ilgili şu sözleri söyledi. “Genç dinamik bir ekibe sahip olan DİA ilerici, […]

Yeni nesil yazar kasa hakkında zorunluluk yine ertelendi.

Yeni nesil yazar kasa hakkında zorunluluk yine ertelendi.

2018 itibariyle yazar kasalarda yeni nesil ödeme kaydedici cihaz kullanma zorunluluğu geliyor. Fakat son tebliğ ile eski yazar kasalarını kullananlar hafıza doluncaya kadar kullanabilecek.
Büyük işletmeler tarafından kullanılmaya başlanan ancak 2014 yılı cirosu 150 bin TL’nin altında olan esnaflar için daha önce 1 Ocak 2018 tarihinde başlayacağı duyurulan yeni nesil yazar kasaların kullanımına erteleme geldi.

Gelir İdaresi Başkanlığının (GİB) yeni nesil ödeme […]

E-Arşiv Nedir? Ne Değildir? Neden Kullanılmalıdır?

E-Arşiv Nedir? Ne Değildir? Neden Kullanılmalıdır?

Türkiye’deki girişimlerin %99.8’ini oluşturan küçük ve orta ölçekli işletmeler, rekabette güçlenmek için e-dönüşüm süreçlerini hızlandırdılar.

Üstelik arşivleme ve fatura basma gibi işlemlerle uğraşmadan hem operasyonel yüklerini azaltır hem de kağıt israfını engellerler.

E-Arşiv Nedir ve Ne işe Yarar?

e- Arşiv Fatura, Vergi Usul Kanunu uyarınca kâğıt ortamında düzenlenmek, muhafaza ve ibraz edilmek zorunluluğu bulunan faturanın, 433 sıra numaralı Vergi Usul Kanunu Genel Tebliğinde […]